תפריט

תיקון מחשב רכב

מהו מחשב הרכב

המכוניות המודרניות הן כמעט כולן ממוחשבות. מה שהיה בעבר מחשב אחד בתוך המכונית הוא היום סדרה של מחשבים אשר מפעילים את המכונית החל מן ההצתה ועד לשעון המחוונים.
כאשר אחד או יותר מן המחשבים מתקלקל, ייתכן וכל המכונית תהיה מושבתת הודות לעובדה שמרבית הפונקציות ברכב עובדות על אותו מחשב מקולקל.

תהליך תיקון מחשב לרכב

תהליך תיקון מחשב רכב הינו זהה בין אם מדובר ברכב פרטי או ברכב מסחרי, הוא לרוב מתחיל משלב האבחון של הבעיה ועד להחלפה של חלקים במחשב במידת הצורך.
מאחר ומכוניות שונות מכילות מחשבים שונים מחלקת דיאגנוסטיקה פרי מוטורס מחזיקה מומחים בכל סוגי המכוניות לתיקון כל סוגי המחשבים החל ממחשב מנועים,
מחשב הגה, מחשב ABS ועוד. לאחר אבחון הבעיה והיכרות עם המחשב הספציפי של סוג הרכב הדורש תיקון, מתחיל הטכנאי בביצוע התיקון של מחשב הרכב.

טכנאים מומחים

כל יצרניות הרכב מספקות מחשבי רכב שונים וכך ניתן לראות שמחשב רכב במכונית מאזדה שונה לחלוטין ממחשב רכב במכונית פורד.
מומחי תיקון מחשב רכב או חברה המבצעת את התיקונים חייבים להכיר את כל הסוגים של מחשבים לרכב בכל סוגי המכוניות על מנת לתקן את המחשב באופן איכותי.
לעתים קרובות עולה הצורך להחליף חלפים במסגרת תיקון מחשב רכב ולכן על החברה המתקנת להיות בעלת החלקים המתאימים להחלפה ותיקון של המחשב.

סוגי תיקונים לרכב

מרבית הרכבים החדשים מונעים על ידי מחשבי רכב ולכן תיקון מחשב רכב היא הפעולה הנפוצה ביותר בתחזוקה של רכב.
כשם שקיימים סוגים שונים של מחשבים בתוך הרכב ובין המכוניות, גם סוגי התיקונים של מחשבי רכב הם רבים וניתן למנות תיקונים כמו תיקון של החלק האחראי על בקרת האקלים,
תיוקן האימובילייזר, תיקון החלק האחראי על תפקוד כריות האוויר, תיקון המחשב האחראי על המנוע, איפוס מחשבים האחראיים על מערכת האזעקה או נטרול שלהם,
תיקון של החשמל ברכב, התקנת תוספות וחלקים נוספים ברכב ועוד. את התיקונים לרכב מבצעים מומחים המכירים הן את המפרט של הרכב והן את סוג המחשבים המותקנים בו ומתמחים
בסוגי המכוניות השונים לפי יצרנים על מנת להבטיח את התיקון המתאים ביותר בעבור סוג הרכב.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי