רכבים המותאמים לגרירת קרוואן

בשנים האחרונות, עולה השימוש בקרוואנים בישראל. כך, מוצעים יותר ויותר קרוואנים למכירה, ורבים מגלים את יתרונותיהם בטיולים, או אפילו כפיתרון מגורים קבוע. אלא כשמתבוננים על תחום זה, עולות מספר שאלות מהותיות. אחת מהן נוגעת לכלי הרכב האידיאליים לביצוע המשימה החשובה של גרירת הקרוואן.

המאפיינים שיגדירו את הגרירה

כצעד ראשון, חשוב מאד להבין שבכל אחד מסוגי הקרוואנים, חוקי המשחק, ביחס לשאלת הגרירה, נוטים להיות שונים.
באופן כללי, יכול לבצע את הגרירה רכב פרטי במשקל של למעלה מ-1440 קילוגרם, וכזה שבנפח מנוע של 1600 סמ"ק ומעלה.
עם זאת, ברמה הפרטנית יותר, הדרישות מכלי הרכב תלויות בנתונים של הקרוואן עצמו, ובעיקר הגודל והמשקל שלו. דרישות אלה יהיו מפורטות בהנחיות היצרן של הקרוואן.

הצעד המרכזי שנדרש לעשות, כתוצאה מכך, הוא לבדוק מהו כושר הגרירה של הרכב המיועד, כפי שניתן לראות במפרט הטכני שלו, כמו גם באתר משרד התחבורה
אלו הן מספר אבחנות בסיסיות ביחס ליכולת הגרירה, בהתאם לסוג הרכב או הרישיון:

  • בעלי רישיון נהיגה B – רשאים לגרור עד 1,500 קילוגרם.
  • בעלי רישיון נהיגה C אוC1 – רשאים לגרור גרור עד למשקל של 3,500 קילוגרם.
  • רכב פרטי – יכול לגרור גרור במשקל כולל של עד 750 קילוגרם. גרור, ובכלל זה קרוואן, במשקל גבוה יותר, נדרש שייגרר על ידי רכב במשקל כולל של 2,200 קילוגרם ומעלה.

כך עושים זאת נכון

על כל פנים, חשוב להדגיש שלצורך הגרירה, נדרש להיות מותקן בחלק האחרוי של הרכב וו גרירה, בעל אישור מטעמו של משרד התחבורה. נקודה חשובה נוספת היא שכאשר משקל הנגרר עולה על 500 קילוגרם – כפי שקורה בדרך כלל עם קראוונים – החוק מחייב שהם יהיו מצוידים בבלמים, על כל צרה שלא תבוא.

עבור אלה המעוניינים להיכנס לעולם של קרוואנים נגררים, נדרש לבצע אי אילו תיאומים. ההמלצה הברורה היא לברר עם חברות המשווקות קראוונים לגבי כל אחת מהדרישות של דגם מסוים של קראוון.
מוזמנים לקפה  ולהתייעץ איתנו בפרי מוטורס- מוסך מורשה בפתח תקווה

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי