רכבים ביבוא אישי איך מתבצע התהליך בפועל

מחד זה הרי ידוע לכולנו שמחירי הרכבים החדשים בארץ הם גבוהים מאוד וחסרי פרופורציות. זאת כמובן בהשוואה למחירי רכבים אלו במדינות אירופה ובארצות הברית. בגלל המחירים מרביתנו מעדיפים שלא לרכוש רכב חדש אלא לרכוש רכב מיד שנייה. מאידך  אפשר גם לא לוותר לחלוטין על החלום לקנות רכב חדש ואפשר לעשות את הקנייה בצורה אחרת על ידי יבוא אישי.

בשנים האחרונות ניתן לראות שיותר ויותר אנשים מעדיפים רכישת רכב ביבוא אישי. נכון שמדובר על תהליך לא פשוט בכלל ועמוס בבירוקרטיה אך בסופו של דבר מדובר על עסקה קצת יותר משתלמת מהעסקאות המוצעות לנו בארץ לרכישת רכב חדש.

במידה ותבחרו לבצע תהליך רכישה של רכב  ביבוא אישי עליכם להתקשר עם חברה המספקת שירותי עמילות מכס ושילוח בינלאומי. לחברה כזאת יש ניסיון והיא זאת שתפתור לכם את כל הקשיים הבירוקרטיים ובזכותה נציגי החברה העסקה שלכם תושלם על הצד הטוב ביותר.

סיבות לבצע יבוא אישי

כפי שהוזכר בפסקה הראשונה, אחת הסיבות העיקריות לביצוע תהליך של יבוא אישי היא כאמור עניין המחיר. עסקת יבוא אישי יכולה לחסוך לא מעט כסף בהשוואה לביצוע העסקה בארץ.

סיבה נוספת היא שכאשר עושים יבוא אישי של רכבים כגון פורד או מאזדה ניתן להזמין דגמים שלא קיימים אצל המשווקים המורשים בארץ. מעבר לכך, לעיתים גם מדובר על דגמים ישנים ואם אתם חובבים של רכבי אספנות היבוא האישי פותח בפניכם את שוק הרכב העולמי וגם אם יש דגמים כאלה שמאוד רציתם ולא חשבתם שתוכלו שיהיו ברשותכם בזכות היבוא האישי הדבר מתאפשר לכם.

סיבה משמעותית נוספת נוגעת לאנשים עם מוגבלויות. בזכות היבוא הם יכולים להזמין רכב מותאם אישית עבורם. דבר שלא ניתן לבצע בארץ.

מה החוק אומר?

החוק במדינת ישראל מאפשר לכל אזרח לבצע יבוא אישי, כל עוד הוא עומד בתקנות וההגבלות שנקבעו. יש להגיש בקשה מסודרת ליבוא אישי במשרד התחבורה, להציג רישיון ישראלי בתוקף ולהוכיח שברכב שאתם רוצים לייבא, קיימת מערכת לבקרת יציבות ומערכות נוספות (בהתאם לדברי החוק והתקנות). מבחינת הגבלות החוק, אתם יכולים להזמין אך ורק רכב לשימוש אישי פרטי ולא לשימוש מסחרי. כל אדם יכול לבצע את תהליך היבוא עד פעמיים בשנה ולא יותר.

איך מבוצע התהליך בפועל?

לאחר הגשת הבקשה למשרד התחבורה, יש ליצור קשר עם חברת שילוח בינלאומי. כאשר הבקשה מאושרת במשרד התחבורה, מתחיל תהליך בירוקרטי נוסף, שעדיף שיבוצע על ידי נציגי חברת השילוח. תהליך זה כולל השגת מסמכים ואישורים מארץ המוצא של הרכב, הובלה של הרכב ושחרורו מהנמל לאחר שמגיע לארץ. למעשה, חברת השילוח, תלווה אתכם מתחילת התהליך ועד סופו. על כן, שימו לב שאתם בוחרים חברה מקצועית שיש עליה המלצות. שיהיה בהצלחה!

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי