מה צריך לבדוק ברכב לפני החורף

בדיוק כמו שאתם לובשים שכבת בגדים נוספות או מכינים את הבית לקראת החורף כדי להגן על עצמכם מפני הקור, כך גם המכונית שלכם זקוקה להכנה נוספת כדי שתצליח לעבור את החורף בשלום. אבל ההכנה היא רק חצי מהדרך. תנאי הנהיגה בחורף מחייבים אותנו לנהוג באופן שונה. גשמים עזים וכפור על הכביש צריכים להילקח ברצינות וגם הרכב וגם הנהג צריכים להיות מוכנים לכך.

אי אפשר להתעלם מהחורף. במקום לחשוש ממנו, התכוננו לקראתו. חילופי העונות זה זמן מצוין לבדוק את צרכי המכונית כך שתוכל להתנהל היטב בתנאי נהיגה במזג אוויר קיצוני. אל תשאירו את ההכנות לרגע האחרון, כדי שלא תמצאו את עצמכם תקועים כאשר ארובות השמיים נפתחות. כמה עצות פשוטות יכולות להבטיח שהמכונית שלכם תפעל כל החורף ולא תיתקע למשל עם מצבר לרכב שהתרוקן.

מומלץ להיכנס למוסך ולבקש שיבדקו את הדברים הבאים: סוללה, רמת הנוזל ברדיאטור, התרמוסטט, הבלמים ומפשיר האדים. בנוסף, וודאו שהצמיגים במצב הולם. אם שרשראות הצמיגים שחוקות, החליפו אותם.

תנאים

  • ערכו בדיקה של אורות הרכב שלכם. וודאו שהאורות הקדמיים והאחוריים נדלקים כראוי, ובמיוחד שאורות האזהרה ברכב מהבהבים.
  • לעיתים קרובות נוזל המגב עלול לקפוא בחורף. מומלץ למלא בנוזל שמאפשר להתגבר על תנאי מזג אוויר קרים במיוחד.
  • בדקו גם את המגבים עצמם, אם הגומיות נשחקות ולא מנקות את החלון באופן מושלם, עדיף להחליף את המגבים.
  • בדקו את חרירי הריסוס של מערכת ניקוי החלונות. לפעמים הם נחסמים על ידי פסולת. שימוש במחט או בסיכה דקה יאפשר לכם לנקות את החרירים החסומים.

פריטים חיוניים ברכב בימי החורף

תאונה בחורף יכולה להשאיר אתכם תקועים בצד הכביש במצב מאוד לא נעים. לכן, דאגו מראש שכמה פריטים יהיו במכונית שלכם ויעזרו לכם להיות בטוחים ומוכנים לכל מה שיצוץ בעת הנסיעה.

  • שמרו על מיכל דלק מלא לפחות בחציו במשך כל החורף. זה יקטין את העיבוי ויקל על הנעת הרכב שלכם בבקרים.
  • אם יש לכם טלפון סלולרי, קחו אותו איתכם ודאגו גם למטען טלפון ברכב.
  • בנוסף לאלה דאגו שברכב יהיו פנס, שמיכות, משחקים, בגדים נוספים, מים בקבוק וחטיפים. לכל צרה שלא תבוא.
  • כדאי שברכב יהיו באופן קבוע כאבלים להדלקת הרכב במקרה של תקלה שקשורה באותו מצבר לרכב.
  • שימרו על ניקיון הרכב ועל חשיפה מקסימלית של כל חלונות הרכב, בעיקר החלון האחורי. אולי לפעמים זו קצת טרחה, אבל עדיף לאין ערוך על פני התמודדות עם תאונה בשל ראות לקויה מתוך הרכב החוצה.

תאונות דרכים בחורף

כביש קפוא או כביש מכוסה בשלוליות עמוקות יכול להפוך את הנהיגה בחורף לבלתי צפויה ומסוכנת. אם אתם מוצאים שהרכב מתחיל להחליק, נווטו בזהירות כדי להימנע מתגובת יתר ולשמור על השליטה במכונית. במכוניות עם מערכות למניעת נעילה – ABS – הבלמים מופעלים באופן אוטומטי במצב של החלקה.

אם נקלעתם לתאונה, שימו משולש והפעילו אורות אזהרה כדי שנהגים אחרים על הכביש יוכלו לראות אתכם. אם תנאי הדרך מאפשרים זאת, הישארו ברכב. הפעילו את המנוע בכל פעם רק לכמה דקות כדי להתחמם. מעת לעת פתחו את החלון כדי לקבל אוויר צח.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי