תפריט

מה נעשה במקרה של תאונה

נהיגה ברכב תמיד כרוכה במידה מסוימת של סיכון, וגם אם אתם נהגים הזהירים ביותר אינכם מחוסנים מפני תאונות דרכים. על מנת לקבל פיצוי הולם לאחר תאונות אלו, חשוב להיות ערוכים לקראתן ולדעת אילו פעולות עליכם לנקוט כבר במעמד זירת התאונה, וכמובן בהמשך.

בדיקת הנזק שנגרם מהתאונה

מיד לאחר התאונה יש לבדוק אם קיימים נפגעים בזירה, ואם כן – להזעיק למקום אמבולנס. מייד אחר כך יש להזעיק משטרה, ללבוש אפוד זוהר, להעמיד משולש אזהרה ולבדוק את מידת הנזק לרכבים המעורבים בתאונה.

תיעוד מלא של זירת התאונה

חשוב לדעת כי אסור לפנות כלי רכב המעורב בתאונת דרכים לפני ששוטר בדק את זירת התאונה.  בזמן זה, גם אם הגיע בוחן תאונות וכמובן אם לא זומן לאירוע, מומלץ לצלם את זירת התאונה ואת כלי הרכב המעורבים בה מכל זווית אפשרית. כמו כן, אם קיימים עדים לתאונה דאגו לקחת את פרטיהם. הליך זה יתרום לקביעת מידת הנזק שנגרמה לרכבים, ויסייע בקביעת מידת האחריות של הנהגים המעורבים. בנוסף, ודאו כי דו"ח המשטרה מולא כראוי, כולל שעה ותאריך מדויקים, ומכיל את כל הפרטים הרלוונטיים לאירוע. בתום האירוע במידה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה שבקיא ברזי התעבורה. עורך דין תעבורה ייצג אתכם מול הרשות השופטת והמשטרה ויכול להביא להקלה בעונש ואף לזיכוי מוחלט תלוי בנסיבות התאונה.

החלפת פרטי רכב

בזירת התאונה יש להחליף פרטים מזהים בין נהגי הרכב המעורבים. הפרטים כוללים שם מלא, תעודת זהות, פרטי הרכב ומספר פוליסת ביטוח. גם אם אתם מרגישים אשמים על תחתמו בזירת האירוע על שום מסמך המאשר את תחושותיכם. בהמשך, הודיעו מהר ככל האפשר לחברת הביטוח על התאונה, ובמקרים רבים כדאי גם להיוועץ בעו"ד תעבורה המתמחה בתביעות ביטוח.

פניה מיידית לבדיקה רפואית במיון

בכל מקרה של תאונה חמורה יותר מחבטה קלה יש לוודא כי הינכם בריאים, ולהבטיח את קבלת כספי הביטוח. לכן, חשוב לפנות ישירות מזירת התאונה לחדר מיון. את הפניה מומלץ לבצע גם אם לא מרגישים כל בעיה, או מרגישים כאבים קלים בלבד. יש לציין כי לעיתים קרובות סימפטומים של תאונת דרכים, כמו דימום פנימי או זעזוע מוח, יכולים להופיע שעות ארוכות לאחר התרחשות התאונה. בעזרת בדיקת מיון ניתן לאבחן את המצבים הללו מראש, וכך למנוע את החרפתם. בסיום הטיפול במיון דאגו לקבל דו"ח רפואי המדגיש כי סיבת הפניה הייתה תאונת דרכים, ומפרט במדויק  את סוג הפגיעות, מידת חומרתן והטיפולים הנדרשים בהמשך.

טיפול ברכב לאחר התאונה

במרבית המקרים עדיף לתקן את הרכב במוסך שאתם מכירים ולקבל החזר בהמשך, ולא להסכים למוסך הסדר שלך בחברת הביטוח. לדוגמא, אם יש לכם רכב מסוג מאזדה ואתם מתגוררים בפתח תקווה, עדיף להעבירו למוסך פחחות מאזדה בפתח תקווה המוכר לכם. כמו כן, עדיף לבחור שמאי מטעמכם שיעריך את מידת הנזק לרכב, ולא להסתמך על חוות הדעת של שמאי מטעם חברת הביטוח.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי