מה לבדוק לפני שעושים ביטוח רכב

ביטוח רכב הינו שם כללי לחבילת ביטוחים אשר נועדו להגן עליכם מבחינה כלכלית בכל מקרה של תאונה על כל השלכותיה – גוף ונפש וכמובן רכוש. מאחר וחברות רבות בשוק, כמו גם סוכני ביטוח, מציעים לכלל בעלי הרכבים לרכוש ביטוח רכב דרכם, התחרות גדולה והרווח כולו של בעל הרכב וזאת במידה והוא מודע למספר פרטים חשובים, עליהם נעמוד מיד.

ביטוח החובה

ביטוח החובה כשמו כן הוא – חובה. ביטוח זה עוסק במקרים בהם נפגעו נפשות חיות בתאונה עם הרכב, הווה אומר, הנהג, הנוסעים ברכב, הנוסעים ברכב השני ו/או עוברי אורח. עבור ביטוח החובה נקבעה עלות בתקרת מקסימום כאשר עליכם לנסות ולקבל את ההצעה המשתלמת ביותר, בהתאם לתעריפים אשר מתפרסמים באתר משרד האוצר. בהקשר זה חשוב להדגיש כי לפני שעושים ביטוח רכב חובה לא מספיק רק לבקש את המינימום אלא גם להצטייד ב- "נימוקים" משכנעים בשיחה עם נציג המכירות כגון היעדר תביעות ב- 3 שנים אחרונות, נהגים נקובים בשם, וותק נהיגה ומערכות בטיחות קיימות ברכב.

אגב, בהשכרת רכב הביטוח יקר יותר מסיבות מובנות. מטבע הדברים, כאשר זהות הנהגים לא ידועה והרכב אינו בבעלותם מזווית חברת הביטוח מדובר בביטוח עם ביכון גבוה יותר מאשר ביטוח רכב רגיל, כך לדברי עידן מהגר השכרת רכב.

גובה ההשתתפות העצמית

בשאר הביטוחים (ביטוח צד ג' והמקיף) מופיעים מספר סעיפים אשר מונים את גובה ההשתתפות העצמית בכל מקרה של תביעת הביטוח. לפני שעושים ביטוח רכב חובה לבחון את הסעיפים הללו ולעמוד עליהם היטב. שימו לב שההשתתפות העצמית לא תהיה גבוהה מדי שכן הדבר אומר שחלק גדול יחסית מנטל התיקונים, ירידת הערך או במקרה של טואל-לוס, יצא בכספכם.

אמצעי המיגון ושירותי תיקון

בביטוח המקיף, תפצה חברת הביטוח את בעל הפוליסה בכל מקרה של גניבת הרכב. העירבון בידי חברת הביטוח הוא אמצעי מיגון מתאים שתתקינו ברכבכם. זה יכול להיות אזעקה, אימובילייזר, קודן וכו'. חשוב ביותר לוודא את סוג המיגון שחברת הביטוח דורשת ולא לשכוח לקבל אישור על עלות ההתקנה הצפויה. בנוסף חשוב לברר מה קורה במקרה של תאונה – היכן מתקנים את הרכב? במוסף הסדר או בכל מוסך? האם קיים הסדר רכב חלופי? והאם יעניקו לכם במסגרת אותו ביטוח רכב גם שירותי דרך וגרירה אקסטרא (החלפת גלגל וכו').

חוקי ישראל מאפשרים "לשדרג" את ביטוח הרכב מתי שרק תרצו. לכן, היו תמיד עם היד על הדופק וחפשו אחר הצעות ביטוח רכב משתלמות והוגנות במיוחד.

המאמר באדיבות www.rozin-group.co.il סוכנויות ביטוח

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי