מהם הסוגים המרכזיים של כיסויי ביטוח לרכב

כיסוי ביטוחי איכותי יאפשר לכם לבחור את המוסך המועדף עליכם לכל טיפול ולשלם פחות עבור כל תיקון. בכדי שתוכלו להבחין בין כל הביטוחים השונים שיש ולבחור את הביטוח שאתם באמת צריכים, כתבתנו עבורכם מדריך מלא. החל מביטוח חובה ועד לביטוח מקיף – הנה כל מה שאתם חייבים לדעת.

ביטוח חובה

ביטוח חובה מהווה את הבסיס לכל שאר הביטוחים ומספק את מעטפת ההגנה החשובה ביותר לכל מבוטח. ביטוח זה מספק כיסוי איכותי עבור מרבית תאונות הדרכים והוא נחשב לביטוח הפופולרי ביותר בישראל. ביטוח חובה מאפשר לצד הפוגע ולצד הנפגע לגבות את הפיצויים, ועל פי החוק הוא חובה לכל נהג. שימו לב רק שאתם לא משלמים יותר ממה שאתם צריכים עבורו. במילים אחרות: ביטוח רכב משתלם יאפשר לכם לעמוד בדרישות החוק, בלי להיכנס להוצאות מיותרות.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף נחשב לביטוח אשר מכסה אתכם באופן מושלם, הן ברמה החוקית והן ברמה הפרקטית. הוא מאפשר לכם ליהנות מהגנה מלאה מפני תביעות של מי שרכבכם פגע בו, לקבל סעד כלכלי במקרה שבו אתם בעצמם נפגעתם או במקרה שבו מי ששהה אתכם נחבל בזמן התאונה. כיסוי זה כולל בתוכו גם מקרים אף מקרים שבו נחבל במהלך החנייה, ולכן זהו ביטוח רכב משתלם ואידיאלי למי שמרבה לחנות באזורים שבהם נגנבים מכוניות, נעשים מעשי ונדליזם או השחתה אחרת.

ביטוח צד ג

ביטוח צד ג הוא ביטוח פופולרי במיוחד בישראל משום שהוא מספק כיסוי למקרים של פגיעה בכלי רכב אחרים. הוא דואג שאתם תשלמו רק את הסכום הכתוב בפוליסה שלכם ולא תהיו אחראים להוצאות ענק במקרה שבו גרמת נזק לרכב יוקרה בדיוק כאשר אתם יצאתם מהחנייה. למעשה, הוא קובע שאת התשלום למוסך תשלם חברת הביטוח שלכם ושאתם תשלמו רק חלק מהתיקון. מכיוון שמדובר על כיסוי מפני מגוון של תרחישים, ניתן לחסוך הרבה על ידי בחירת ביטוח רכב משתלם ואיכותי.

שימו לב: חלק מהביטוחים המקיפים הופכים את הביטוח הזה למיותר ולכן שווה לבדוק את הפוליסה  לפני שמבצעים רכישה.

ביטוח שמשות וגרירה

ביטוח שמשות וגרירה מהווה אלטרנטיבה לביטוח המקיף והוא סולידי יותר. הוא מאפשר לכם ליהנות מכיסוי מלא במצבים שבהם שמשות הרכב שלכם נפגעות ( מתאונה או מפריצה) ודואג שגם הגרירה תעלה לכם הרבה פחות. יחד עם זאת, כדאי לשים לב לאותיות הקטנות בביטוח זה ולראות שאתם יכולים להזמין גרירה בכל שעה ולכל מוסך. בלא מעט פוליסות, שעות הגרירה מוגבלות והרדיוס שבו הוא מתבצע אינו מתאים לדרישות האובייקטיביות שלכם.

לסיכום, ניתן לראות שהביטוחים השונים מספקים מעטפת של הגנה מפני שורה של תביעות אפשרויות. בעוד שביטוח החובה הוא חובה רגולטורית, שאר הביטוחים הינם בגדר רשות וכדאי להתאים אותם לצרכים שלכם. 

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי