מדריך לקניית משאית

מבנה המשאית והחלקים העיקריים בה

משאית מורכבת מ-3 חלקים עיקריים: קבינה שהיא תא הנהג, המרכב שהוא השלדה הכוללת את מכל הדלק, המנוע והגלגלים וכן הנגרר, שזהו הארגז שבו מעמיסים את המטען. החלק החשוב ביותר, שהוא זה שישפיע על אופייה של המשאית שלכם, הוא הארגז. לפי גודלו ומטרתו תיקבע מטרתה של המשאית. סוגי המשאית מסווגים לפי גודל, מבנה וייעוד. כך למשל, בסיווג משאיות לפי גודל תוכלו לבחור במשאית קלה, בינונית, כבדה או משאית שטח ואילו בסוג משאית לפני מבנה תוכלו לבחור במשאית סמי טריילר, משאית פול טריילר, משאית אחודה ומשאית מכרות שגלגליה הן גלגלי טרקטור והיא משמשת לעבודות חציבה וכרייה. לבסוף, ישנו סוג משאית לפי ייעוד, שהוא המשפיע ביותר כשמחפשים משאית למכירה – החל ממשאיות בניין ועפר המעבירות חומרי בניין בשטח העבודה, דרך משאית זבל ועד למשאיות תובלה סטנדרטיות כפי שכולנו מכירים להעברה של רהיטים, מזון, תרופות וכד'.

מה צריך לבדוק כשקונים משאית?

כשמבצעים רכישה של משאית, בין אם היא משאית חדשה ובין אם מדובר במשאית יד שניה, יש מספר שיקולים, חלקם קריטיים, שחשוב לתת עליהם את הדעת לפני שמבצעת רכישה.

  • מטרתה של המשאית – הייעוד של המשאית הוא הדבר הראשון שאתם צריכים לברר עם עצמכם בטרם רכישת המשאית, שכן מבנה המשאית והארגז שלה נדרשים להיות מתאימים למשימה. מהו השירות אותו המשאית שלכם תיתן, ואיזה סוג מטען היא תצטרך להעביר?
  • בטיחות המשאית – פרמטר חשוב ביותר כשמחפשים משאית למכירה הוא הבטיחות שלה. כדאי לבחור במשאית מתקדמת שמותקנות בה מערכות בטיחות מתקדמות, וכן לוודא שבמשאית יש דלת חירום ושהמנוע שלה ממוקם לפני הנהג.
  • אמינות המשאית – כפי שברכישת רכב פרטי יש חשיבות ליצרנית הרכב שללא ספק מעידה על האמינות, הדבר נכון גם לגבי רכישה של משאית, ואפילו במיוחד. העדיפו לרכוש משאית מיצרנית בעלת מוניטין שמוכרת בזכות משאיות אמינות וחזקות.
  • תפעול המשאית – תפעול המשאית, לרבות סביבת נהג אוטומטית, תיבת הליכונים נוחה לתפעול ועלייה נוחה לתא הנהג הם חשובים על מנת לאפשר לכם לנהוג בצורה מיטבית ובטוחה.
  • היסטוריית הטיפולים של המשאית – אם אתם מבקשים לרכוש משאית יד שניה, בקשו לראות את היסטוריית הטיפולים של הרכב וודאו שהמשאית טופלה בקביעות במוסך מורשה.

מה הן אפשרויות הרכישה של משאית?

בגלל העובדה שרכישת משאית היא לא דבר של מה בכך מבחינה כלכלית, חברות רבות מציעות מסלולי רכישה שיאפשרו לנהג או לבעל העסק מעט יותר גמישות ונוחות. ניתן לרכוש משאית בתוכנית מימון ליסינג ולפרוס את התשלומים על פני מספר חודשים או שנים וכן לבחור באפשרות של טרייד אין.

משאית שתייצר לכם הכנסה

כאמור, רכישת משאית היא עניין מורכב שדורש תכנון, תשומת לב ומיקוד בצרכים שלכם, וזאת על מנת שלא להוציא סכום כסף משמעותי ללא צורך. התחשבות בכל הפרמטרים המצוינים לעיל, ובראשם מטרת המשאית, בטיחותה, אמינותה ותקינותה – יאפשרו לכם לבצע רכישה מוצלחת של משאית שתשרת אתכם שנים רבות ותייצר לעסק שלכם הכנסה.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי