תפריט

המאפיינים של נהיגה ספורטיבית

אין כמו נהיגה ספורטיבית על רכב מוטורי מיוחד או אפילו על רכב ספורט רגיל! רבים הם חובבי הנהיגה הספורטיבית בארץ ובעולם, אך ככל שהרכיבה היא ספורטיבית ומאתגרת יותר, כך גם צריך לשמור יותר על החוקים, על הרכב ועל האבזור של הנהג. לנהיגה ספורטיבית יש מאפיינים אחרים מאשר לנהיגה רגילה ולא בכדי הוקמה רשות האחראית על נהיגה ספורטיבית בישראל. בכתבה זו נפרט על אודות נושא זה, הרלוונטי לנהגים רבים בישראל החובבים נהיגה ספורטיבית.

מהי נהיגה ספורטיבית?

נהיגה ספורטיבית היא לא עניין של מה בכך וגם לא נהיגה אותה ניתן ללמוד ביום אחד. יש נהיגה ספורטיבית על רכבי ספורט מיוחדים, על רכבים מוטוריים אשר כל מטרתם היא נהיגה ספורטיבית, על אופנועים ולעיתים אפילו על רכבים רגילים. ניתן להשתתף בקורסים מיוחדים לנהיגה ספורטיבית ויש כאלה שהפכו את התחום המרתק הזה למקצוע לכל דבר (נהגי מרוצים למשל). אך עבור האדם הרגיל שעוסק בנהיגה ספורטיבית באופן חובבני בלבד, חשוב להבין כי יש ללמוד כיצד לנהוג, מהם אמצעי הזהירות, אילו אביזרים צריך ועוד. ניתן ללמוד זאת "תוך כדי תנועה" או באמצעות מומחים או קורסים מיוחדים. בנהיגה ספורטיבית נוהגים לרוב מהר יותר, "חד" יותר ומקצועי יותר. הנהיגה היא לרוב במסלולים מיוחדים ולא בכבישים רגילים ולעיתים אף באופן תחרותי. לחובבי נהיגה ספורטיביתתחום זה הוא עולם ומלואו, הכולל מכוניות מיוחדות, אביזרים מגוונים, מוסכים המתמחים בתחום ועוד. המדובר כמובן בנהיגה חווייתית יותר, מסעירה יותר אך לעיתים גם מסוכנת יותר. לכן, חשוב מאוד לשמור על כל כללי הבטיחות והזהירות ולהצטייד בכל האביזרים הנדרשים.

אבזור לנהיגה ספורטיבית

הנהג החובב העוסק בנהיגה ספורטיבית זקוק לפני הכל לרכב מתאים וזוהי כמובן ההוצאה המרכזית (כולל התחזוקה של הרכב). אך מעבר לכך, יש צורך בהוצאות נוספות על שיעורי נהיגה ספורטיבית ואביזרים שונים. יש לא מעט אבזור בתחום זה, בין היתר קסדות מיוחדות, חגורות מירוץ מיוחדות, בגדים מיוחדים המתאימים לנהגי ספורט (לאופנועים ולמכוניות), כפפות נהיגה מתאימות, נהלי נהיגה ועוד. אך אלה הם רק האביזרים של הנהג עצמו, מה עם האבזור המיוחד לרכב? אסור לשכוח שלרכב ספורט יש מנוע חזק יותר וכמובן גם צמיגים שונים לגמרי מאשר לרכב רגיל. רכבים מוטוריים איכותיים מצוידים לעיתים בחישוקי אלומיניום ספורטיביים ויוקרתיים או בחישוקים מסוג אחר. החלקים המכניים של רכב הספורט הם אחרים וכמובן שגם התחזוקה שלהם היא מורכבת יותר. בשל כל המורכבות הזו קם גוף האחראי לנהיגה ספורטיבית בישראל הנקרא הרשות לנהיגה ספורטיבית. רשות זו הוקמה במטרה לממש את הפוטנציאל הרב הטמון בענפי הספורט המוטורי במדינת ישראל, ותפקידה הוא לאפשר פעילות תקינה של תחרויות ספורט מוטורי תוך הקפדה על כל הנהלים החשובים. חשוב לזכור כי מעבר לציוד הרב שיש לנהג ולהקפדה על הנהלים בהתאם להחלטות הרשות וחוקי המדינה, יש גם צורך בתחזוק שוטף של הרכב. לשם כך ניתן להיעזר במוסכים רגילים או במוסכים המתמחים ברכבים של נהיגה ספורטיבית. יש לשים לב בעיקר למנוע של הרכב ולתחזוק הולם שלו, לצמיגים של הרכב המוטורי (הצמיגים הם פריטים חשובים מאוד בעולם זה) וכמובן שיש גם לתת דגש לכל הטיפולים השוטפים של הרכב.

אם תקפידו על כל הנהלים, תרכשו את כל האביזרים הדרושים (במסגרת התקציב שלכם כמובן) ותיקחו את הרכב למוסך מתאים בכל פעם שיש צורך, תוכלו ליהנות מחוויית נהיגה ספורטיבית אשר כל כך הרבה אנשים בישראל נהנים ממנה.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי