הכל על טיפולים חשובים לרכב לפני קנייה

קניית רכב חדש היא שדרוג רציני לחיים, וכדאי לעשות את המהלך בצורה חלקה ונכונה. מדריך זה ייתן לכם את האינפורמציה הבסיסית והחיונית שאתם צריכים בכדי לוודא שאתם לא קונים חתול בשק. חלק מהבדיקות תוכלו לעשות בעצמכם, ולעיתים, במקרים מסויימים, מומלץ גם לקחת את הרכב למומחה לדבר. לא משנה איזה רכב אתם עומדים לרכוש, מגיע לכם רכב תקין, שעובד בצורה חלקה ובלי תקלות.

רכב יד-שנייה יכול להיות מציאה אמיתית. אם יש רכב ספציפי שאתם חולמים עליו והמחירון של דגם חדש הוא גבוהה מאוד, לעיתים קרובות עדיף לרכוש אותו מיד שנייה, ולקבל את התחושה שלו מבפנים, כנהגים, לפני שאתם מכריזים על אהבה כה מחייבת. לעיתים תגלו אחרי זמן מה שהרכב המדובר אולי מושך אתכם מבחוץ, אך חווית הנהיגה שלו אינה מה שציפיתם, ותודו לעצמכם כי בחרתם ברכב יד-שניה מסוגו במקום ההשקעה הגבוהה שברכב חדש.

טיפולים בסיסיים – דע את רכבך

קניית רכבים היא מקצוע, ודורשת ידע רב. ישנם אנשים שמתפרנסים מתחום זה, ושיחה איתם מגלה שהם נוטים לרוב להתמחות במספר פירמות בודדות, בכדי להגיע לרמה גבוהה של היכרות עם הרכבים שלהם. מי שמכיר את הרכב טוב יכול למכור אותו טוב, ולדעת בדיוק מה צריך לתקן וכיצד לטפל לפני המכירה או הקנייה.

אם אתם לא מחפשים להקדיש את מיטב זמנכם בלמידת התחום והשוק, זיכרו כמה כללים חשובים:

  1. בידקו את שילדת הרכב – שילדה פגומה, עם נקודות חלשות או תיקונים גסים מהווה גורם סיכון – לרכב ולכם. אם בדקתם וזיהיתם כי הרכב עם שילדה פגועה שתוקנה, יכול מאוד להיות שיש עוד נזקים, שכן הוא בטח עבר תאונה. במקרה שכזה, עדיף לא לרכוש את הרכב, אלא אם הבודק מאשר שמדובר במשהו שטחי וחסר משמעות לחלוטין.
  2. בידקו שהמערכות החשמליות עובדות ותקינות – בדיקה זו ניתן לעשות לבדכם לרוב, ובנסיעת המבחן בידקו את כל החלונות, הרדיו, האורות (כולל אורות הבלמים ואורות החירום, ואפילו את הנורה בתא-המטען), המזגן ושאר המערכות החשמליות שמותקנות ברכב. טיפול במערכת חשמל יכול להיות פשוט או מורכב מאוד, בהתאם לתקלות, ומומלץ לוודא שבעל הרכב יתקן את הכול לפני, הן בגלל המחיר, והן בזכות העובדה שפתיחת מערכת החשמל לתיקונים עלולה לחשוף עוד תקלות ששווה לזהות לפני הקנייה.

טיפול שוטף ומבחן למנוע

חשוב לבדוק במסמכי הרכב שלפניכם האם הוא עבר טיפולים בזמן עד כה, והאם הם נעשו במוסך מורשה. אם חסר לו טיפול או שהוא עומד לפני טיפול, מומלץ להעבירו טיפול מלא לפני הקנייה. אם כל הטיפולים נעשו בזמן והאחרון נעשה לא מזמן, שווה לקחת את הרכב למכון הבודק את מצבו, ולקבל דו"ח מלא על כלל המערכות. אם בדקתם את הרכב והכל תקין, תתחדשו, אתם עומדים לרכוש רכב במצב מעולה, וליהנות משדרוג באיכות החיים.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי