תפריט

היתרונות של אוטו מול אופנוע בעיר

פקקים ובעיות חניה מלווים אותנו כבר שנים, לכן ישנה לרבים השאלה האם עדיף בעיר אופנוע או רכב קטן. בסופו של יום אנחנו מחפשים ניידות וחסכון בזמן, מכאן מגיעה השאלה. בשנים האחרונות המושג קטנוע יכול בקלות להיות רלוונטי גם עבור אופנוע, ישנם קטנועים שמגיעים עם מנוע לא קטן, עם הרגשה של רכב מנהלים אוטומט ונוח. השאלה הזו האם לרכוש אופנוע/קטנוע או רכב קטן מתאימה בעיקר לחברה צעירים שמחפשים להגיע ללימודים ולעבודה בלי לחפש חניה, הם לא צריכים לקחת איתם לרוב דברים נוספים ולכן זה נוח. הסוג השני של האנשים ששואלים את עצמם שאלה זו הם דווקא מבוגרים יותר המחפשים רכב שני זול לאחזקה נוח ומהיר. אנשים אלו לרוב יפנו לאופנועים יקרים יותר. אחד המותגים המובילים כיום לשוק זה הוא KTM ISRAEL.

ישנן סיבות רבות לקנא ברוכבי האופנועים

כשרוכב אופנוע או קטנוע עובר את הפקק מימין או משמאל, מביטים נהגי המכוניות הריקות מנוסעים, העומדים בפקקים בקנאה מובנת. לראות אותם חוצים את הפקק כאילו לא היה ועושים כל נסיעה מהירה יותר, עושה חשק לכולנו. אופנוע או קטנוע אכן יפתור לכם את בעיית הפקקים וישפר את איכות חיכם. אבל חשוב תמיד לזכור, בימים גשומים או שבחוץ חום מטורף, הקטנוע הוא מקום שלא תרצו לשהות בו. לסיים יום לימודים או עבודה, בגשם שוטף ובכביש חשוך זו לא הנאה גדולה. וללא ספק תמיד יש את עניין הבטיחות שעליו אסור לוותר. כששואלים את השאלה הזו, אופנוע/קטנוע או רכב קטן צריך לחשוב על עניין היעילות, הזריזות, הנוחות וגם כמובן התקציב. צריכת הדלק בקטנוע קטנה משמעותית, אך הביטוח על אופנוע/קטנוע לא בטוח זול יותר.

אופנוע או קטנוע – איך עובד הביטוח?

ביטוח החובה לכל כלי רכב מספק כיסוי על פגיעות בגוף בלבד! הביטוח יכסה טיפולים רפואיים וירידה בכושר עבודה. הסיבה לכך שהביטוח לאופנוע יקרה יותר היא מהסיבה הפשוטה – הסיכוי שרוכב אופנוע יתבע את חברת הביטוח גבוה פי כמה מנהג רכב.

הבטיחות – לא לוותר על כלום!

אם החלטת לעבור לאופנוע/קטנוע, חשוב מאוד לזכור כי זהו כלי מסוכן, דו גלגלי, אין חגורת בטיחות ולא תמיד הרכבים על הכביש יראו אתכם. הצטיידו באביזרי רכיבה שישמרו עליכם בזמן החלקה או תאונה, מעיל איכותי, כפפות, מכנסי ונעלי רכיבה, כל אלו כמובן אביזרים נלווים לקסדה שתשמור על ראשכם ועל חייכם!! מאחר וכבר הנחנו כי רוב הקוראים שלנו הם סטודנטים "חסרי דאגות", חשוב מאוד לזכור ולשים לב תמיד, כבישי ישראל לא ידידותיים לרוכבי הדו גלגלי קחו את הזמן למדו את האופנוע/קטנוע שלכם, צברו ניסיון וביטחון ורק אז החלו לרכב בכבישים בהם התנועה צפופה ומהירה. אל תשכחו החיים שלכם תלויים בהחלטות שתיקחו בזמן הרכיבה אבל גם במשתמשי הדרך. בסופו של דבר השיקולים שלכם חייבים לכלול מספר שאלות עליהם אתם חייבים לענות. יעילות, מחיר, והשימוש ברכב.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי