החשיבות בשמירה על ניקיון הידיים בזמן טיפול ברכב

היגיינה, או גהות בעברית, אינה דבר של מובן מאליו, וההיסטוריה שלנו מלמדת שמדובר בתופעה חדשנית יחסית. דברים כמו לרחוץ ידיים לפני הארוחה או להתקלח לעיתים קרובות, דברים שאנו רואים כמובנים מאליהם, לא היו נפוצים כלל ברוב העולם, פרט למספר תרבויות, ובכל אופן לא בצורה המוכרת כיום.

החשיבות הגבוהה של שמירה על ניקיון הידיים מתחילה בשמירה על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו, והיא מקבלת משנה תוקף בעבודה עם מזון ועם אנשים. כפפות עבודה, נטילת ידיים תכופה ועוד פעילויות חשובות מהוות חוצץ בינינו לבין חיידקים מסוכנים, שיכולים לפגוע בבריאות.

ניקיון הידיים בחיי היום-יום

מהבית שלכם, דרך הרחוב ועד המשרד או בית הקפה, הכול מלא בחיידקים מסוגים שונים, והשאלה העולה היא כיצד יש לנהוג בכדי לוודא שהחיידקים הללו לא מגיעים לתוך המערכת, אלא נשארים בחוץ, במקום בו הם לא מהווים סיכון.

רבים מאיתנו לא חושבים רבות על נטילת הידיים, או נוטים לעשות זאת כלאחר יד, כמעין הרטבה קלה של כפות הידיים, ניעור קל וניגוב. התוצאה היא ידיים רטובות, לא נקיות, והמגע עם המים אין בו כדי לנקות את שכבת החיידקים שהצטברה מפעילות זו או אחרת.

ההרגל הבריא יותר בחיי היום-יום נשען על מודעות ותשומת לב, כמו בכל דבר אחר. כדי לקבל תוצאה טובה, סוף מעשה במחשבה תחילה, ולכן המודעות משחקת תפקיד חשוב. פעולת הקרצוף שבנטילת הידיים, אותה פעולה הגורמת לסבון להקציף, היא רבת משמעות. קחו את ההקצפה כסימן לכך שהחיכוך הפיסי שביצעתם הספיק בכדי לסלק את החיידקים מהידיים שלכם, וכמו כן מהגוף במקלחת, ועשו זאת הרגל.

מקצועות הדורשים תשומת לב מיוחדת

מקצועות שונים דורשים תשומת לב שונה לגהות, אך ישנם כאלו אשר דורשים תשומת לב מיוחדת. כל הקשור להתעסקות עם הכנה והגשה של מזון ומשקאות לדוגמא, דורש מן הסתם יותר תשומת לב ממקצועות כמו נגרות או עבודה משרדית.

בסופו של דבר, אם אתם עובדים עם אנשים, אתם עובדים בסביבה לא סטרילית, וגם המגע בכפתור המעלית בדרך למשרד והחוצה ממנו היא יצירת מגע עם המון קצות אצבעות שנגעו היום באותו הכפתור. אין צורך במגע עם שטח רחב, והכפתור מספיק בהחלט בשביל להדביק לאצבע שלכם חיידקים שנדבקו אליו מהמגע של האנשים הקודמים לכם.

לכן מומלץ לשים לב שלא לבוא במגע עם הריריות שלכם, לדוגמא לגרד בעין, באף או לחטט בשיניים, או לבוא במגע ישיר עם מזון, במידה ולא נטלתם את הידיים בקפדנות לפני כן. אם יש לכם מנהגים טבעיים של מגע עם הריריות בצורה ישירה, הוסיפו ליום-יום שלכם ערנות ושימוש במוצרי-היגיינה. ההרגל לנקות את עצמכם ואת הדברים שאתם באים איתם במגע יומיומי (מתגי תאורה, מקלדת ועכבר, ההגה שלכם וכיו"ב), ייתן לכם את השקט הנובע מהידיעה שאתם לא חשופים לחיידקים ולא באים איתם במגע ישיר.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי