תפריט

הבדלים בין סוגי מצברים

מצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר ברכב. הוא לב מערכת החשמל ברכב  המספק את הכוח הדרוש לו. תפקוד לקוי של מצבר עקב אי התאמה או בלאי עלולה לגרור נזקים לרכב.

בעיות במצבר הרכב הן דבר די שכיח, לכן קיימת חשיבות רבה לתחזק אותו ולשמור עליו על מנת שחיי הסוללה תאריך ימים ותשרת אותנו נאמנה.
בכדי לא להגיע למצב שאנחנו נתקעים עם רכב שלא מניע ומצבר ששבק חיים, מומלץ מרגע שהותקן המצבר במכונית שלכם לעקוב כל כמה חודשים ולבצע פעולות יזומות שישמרו על אורך חייו.

המצבר פועל כתחנת כח קטנה שתפקידה לספק חשמל ואנרגיה לרכב על מנת להניע את הרכב ושכל החלקים שברכב הצורכים חשמל יעבדו כתקנם.
מצבר בנוי משישה תאים המחוברים זה לזה הממוקמים בתוך תחמוצת של עופרת. השילוב של העופרת יחד עם חומצה יוצר פעולה כימית המייצרת חשמל.
כמו כן המצבר יודע להטעין את עצמו ומקבל זרם חשמלי ממנוע מיוחד הנמצא בתוך מנוע הרכב (מעין דינמו) שמייצר חשמל ומטעין את המצבר. 

בחירה נכונה של מצבר לרכב תבטיח לכם כי הוא יחזיק מעמד לאורך זמן. עליכם להתאים את המצבר לסוג הרכב שלכם ולגודל המנוע שיתאים לרכב מבחינת האמפר והפעילות שלו לסוג הרכב.
כיום יצרני הרכב בעולם מתאימים את המצבר לפי סוג הרכב והצורך שלו, כך לדוגמא מצבר לרכב טויוטה קורולה לא מתאים לקיה פיקנטו מבחינת גודל פיזי ומבחינת קיבולת האמפר.
וכמובן מצבר למשאית לא מתאים לאופנוע. לכן בדקו
תמיד בחוברת היצרן של הרכב על מנת לדעת מהי קבוצת הגודל המדויקת של המצבר אותו אתם צריכים.
ולפני
החלפת מצבר לרכב התייעצו עם איש מקצוע מומחה בתחום.

ישראל היא מדינה חמה, לכן חשוב לבחור במצבר בעל ריכוז חומצה נמוך יחסית אשר מתאים יותר למדינות חמות. המצבר צריך לעבוד בחום גבוה ולהיות עמיד לזה.  

מצברי START & STOP – מדובר על מצברים חכמים היודעים לכבות את המנוע בעת עצירה. הם נפוצים ברכבים חדשים. מטרת המערכת הינה לחסוך בדלק ובזיהום האוויר כתוצאה מפליטות המנוע בעת הפעולה.
ברכבים עם מצבר START & STOP במקרה של
החלפת  מצבר לרכב יש להחליף למצבר זהה עם פעולת  START & STOP.

מומלץ לרכוש מצבר של מותג ויצרן איכותיים, כאלה שיעניקו תעודת אחריות למצבר, לרוב תוקף האחריות היא לשנה עד שנתיים. אורך החיים של מצבר ממוצע לרכב בנזין הוא בין 3-4 שנים. 

התייעצו עם המומחים של פרי מוטורס לבחירת המצבר המתאים עבור הרכב שלכם.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי