ביטוח מקיף מה משפיע על המחיר

פרמטרים רבים משפיעים על מחיר הפרמיה החודשית של ביטוח מקיף. מאמר זה יגולל בפני הקוראים מהו ביטוח מקיף, מה הכיסויים האפשריים בביטוח זה וכיצד נקבע המחיר על ידי חברות הביטוח.

ביטוח מקיף – על מה מדובר?

רבים מעוניינים להבטיח לעצמם כי אם ייווצר מצב בו הרכב שלהם ייגנב, יישרף, ייפגע או יינזק בצורה כלשהי, חברת הביטוח היא זו שתפצה אותם ו/או תישא בעלויות התיקון הגבוהות של הרכב. חברות הביטוח יכולות להבטיח לכל אדם את אותו ביטחון בו הוא מעוניין על ידי פוליסת ביטוח מקיף אשר כוללת כיסויים שונים. יש לקחת בחשבון כי יש סוגים שונים של ביטוחים מקיפים, יש כיסויים שונים ויש פרמטרים רבים אשר משפיעים על המחיר הכולל של הביטוח מלבד הכיסויים, כמו למשל סעיף השתתפות עצמית, המצב הבריאותי של הנהג אשר נוהג ברכב, שנת הייצור של הרכב, תפקודו ועוד. ביטוח מקיף הוא ביטוח שעיקרו הוא כיסוי של נזקים שונים אשר נגרמו לרכב המבוטח וביטוח המתאים לכל בעל רכב המעוניין לישון בשלווה בלילה תוך ידיעה כי חברת הביטוח היא זו אשר אחראית על הרכב שלו בכל מקרה של גניבה, תאונות, נזק כתוצאה מכוחות הטבע, מעשה זדון שנעשה על ידי אדם אחר אותו בעל הרכב אינו מכיר ועוד.

ביטוח מקיף – הרכב משפיע על המחיר

מחיר פוליסת ביטוח מקיף מושפע בצורה ניכרת מהרכב אותו מבטחים. ככל ששווי הרכב יקר יותר כך גם הפרמיה החודשית שלו תהיה יקרה יותר. דבר זה תקף גם לגבי הפרמיה עבור רכבים ישנים מאוד, רכבים שיוצרו לפני עשר שנים ומעלה מייקרים בצורה משמעותית את הרכב. השיקול העיקרי של חברת הביטוח הוא כמה כסף היא תצטרך לבזבז במקרה בו קורה משהו לרכב ורמת הסיכון של כל רכב. המחיר של חלקי הרכב החדש יקרים ובמקרה של גניבה מדובר על סכם גבוה. רכב ישן אינו בעל מערכות מתקדמות של מיגון ולכן קל יותר לגנוב אותו. ביטוח מקיף תמיד יכלול כיסויים במקרה שבו הרכב מוגדר כטוטאל לוס, במקרים בהם הוא נגנב, כיסוי עבור חלקים שונים ונזקים שונים שאירועו בעקבות תאונה ואירועים שונים אשר כתובים בפוליסה. פרמטר נוסף אשר יכול לייקר את המחיר הוא הפופולאריות של דגמים ספציפיים של מכוניות.

ביטוח מקיף – הנהג משפיע על המחיר

הגיל של הנהגים, המצב הבריאותי שלהם, הוותק שלהם על הכביש, עבירות תעבורה שונות ושלילת רישיון בעבר תמיד ישפיעו על המחיר של פוליסת ביטוח מקיף. יש לקחת בחשבון כי ביטוח מקיף לנהגת יהיה לרוב בעלות זולה יותר. נהג צעיר מייקר את הביטוח בצורה משמעותית וזאת משום שאין לו וותק על הכביש והסטטיסטיקה מצביעה על כך שרוב תאונות הדרכים נגרמות על ידי נהגים צעירים וחדשים. מצבים בריאותיים מיוחדים יכולים גם הם לייקר את הביטוח המקיף.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי