תפריט

בדיקות לפני רכישת רכב מליסינג

אילו בדיקות יש לבצע לפני שרוכשים רכב מליסינג?

תחום הליסינג התפתח מאוד בשנים האחרונות ויש אין ספור חברות וגם אנשים פרטיים שמעדיפים רכבי ליסינג. אמנם רכבי ליסינג הם נפוצים בעיקר בקרב עובדי חברות (כחלק מתנאי ההעסקה), אך חשוב לדעת כי גם אדם פרטי יכול לרכוש רכב מליסינג במגוון דרכים. בכל מקרה, בין אם קיבלתם רכב ליסינג ממקום העבודה, ובין אם החלטתם ללכת על רכב ליסינג פרטי, כדאי מאוד שתבצעו את כל הבדיקות המקדמיות לפני שאתם רוכשים את הרכב. אם קיבלתם את הרכב ממקום העבודה, מנהלי החברה האחראים על תחום הרכבים צריכים לבצע את הבדיקות הללו כמובן. בכתבה זו נפרט על אודות הבדיקות המרכזיות שיש לבצע לפני שרוכשים רכב מליסינג.

בדיקות מכניות

הבדיקות החשובות ביותר הן כמובן בדיקות מכניות של הרכב, כלומר – חשוב לוודא כי הרכב הוא תקין לחלוטין מבחינה מכנית (מנוע, שלדה, מכשור פנימי וכו'). רכב שלא נוסע כמו שצריך אינו שווה יותר מדי, ואין זה משנה אם המדובר ברכב רגיל או ברכב מליסינג. ובמילים אחרות – עוד לפני שתרכשו את רכב הליסינג, אל תשכחו לבצע את כל הבדיקות הנדרשות במכון בדיקה אמין ואיכותי, בדיוק כפי שהייתי עושים אם הייתם רוכשים רכב מאדם פרטי.

בדקו את תנאי עסקת הליסינג

כאשר רוכשים רכב מליסינג, ניתן לעשות זאת באמצעות כמה שיטות – ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני ועוד. מומלץ לבדוק לעומק את כל תנאי העסקה ואף להתייעץ עם מומחים המבינים בתחום באשר לעסקה המשתלמת ביותר עבורכם. רכישת רכב מליסינג היא לרוב החלטה כלכלית, ולכן רצוי לוודא כי במקרה שלכם, אכן תחסכו כסף בעקבות הרכישה. לכן, כדאי להבין את כל תנאי העסקה, לכמה זמן הליסינג, כמה משלמים כל חודש וכו'.

בדקו אילו אגרות ותשלומים כלולים בעסקה

לאחר שביצעתם את כל הבדיקות הרגילות שיש לבצע לכל סוגי הרכבים, חשוב לבצע גם בדיקות נוספות שמתאימות בעיקר לרכבי ליסינג. למשל – חשוב לבדוק אם העסקה כוללת גם את כל הביטוחים הרלוונטיים, את הטסט לרכב, את התשלומים עבור רישוי הרכב וכו'. אם התשלומים הללו לא נכללים בעסקה, עליכם לקחת זאת בחשבון מבחינת התקציב שלכם. רצוי כמובן לרכוש רכב מליסינג שכבר שולמו עליו כל התשלומים הללו, לפחות לשנה הקרובה.

בדקו לעומק את כל הביטוחים!

חברות ביטוח רבות מעניקות לא פעם כלי רכב חלופי במקרה של תאונה הנגרמת לרכב שלכם וכן תנאים נוספים. חלק מהיתרונות של רכבי ליסינג באים לידי ביטוי ברמת השירות הגבוהה של חברות הביטוח, בכל הקשור לתיקונים ברכב ועוד. חשוב לוודא כי בעסקה שלכם נשמרת רמת השירות הגבוהה הזו בעיקר בתחום הביטוח אך גם בכל שאר התחומים. לכן – יש לבדוק לעומק מה מכסים הביטוחים המגיעים עם הרכב ובמידה והכיסויים הללו לא מספקים אתכם, מומלץ להוסיף אותם כמובן!

לסיכום, אם כבר החלטתם שרכב מליסינג מתאים לכם הן מבחינת המחיר והן מבחינת הנוחות, כדאי שתעשו את כל הבדיקות הנדרשות, החל מהבדיקות המכניות החשובות במיוחד, ועד לבדיקת תנאי העסקה, הביטוחים הנלווים לעסקה וכל שאר העניינים שהוזכרו בכתבה זו. רכב מליסינג יכול לשדרג לכם את החיים ולהפוך אותם לקלים יותר, וזאת תוך כדי חיסכון כספי בלתי מבוטל. בצעו את כל הבדיקות הרלוונטיות על מנת שהעסקה שלכם תהיה הטובה ביותר עבורכם!

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי