אחרי שהמוסך כבר עשה הכול אפשר לחשוב על מכירת רכב לפירוק

הרכב הישן שלכם כבר לא מתניע כמו פעם. הוא מתחמם במהירות, מבלה יותר זמן במוסך מאשר על הכביש המהיר ומעל הכל – הוא עולה לכם הרבה כסף ומבזבז לכם הרבה זמן (וגם זמן כאמור שווה כסף).
אולי הוא טומן בחובו הרבה זיכרונות טובים ואתם קשורים אליו באופן סנטימנטלי שאף אחד אחר לא יבין, הוא בטח ליווה אתכם בדרך לדייט עם האהובה הראשונה או כשיצאתם מראיון עבודה מוצלח, כשסיימתם את התואר או כשרכשתם את הדירה הראשונה, אבל כמו כל מוצר, גם לו יש תאריך תפוגה. ברגע שהרכב הוותיק לא משרת אתכם כפי שהייתם רוצים ויתכן שאפילו מסכן אתכם, מזהם את הסביבה ועשוי לצבור קנסות כי אתם לא מזיזים אותו מהרחוב, ככל הנראה הגיע השלב להיפרד.

כמובן שאם רכב עבר תאונה והוא טוטאל- לוס, ברור לכם שהגיע הזמן להמשיך הלאה. אבל לפעמים הרכב לא עובר תאונה דרמטית או שובק חיים אלא פשוט גוסס באופן איטי. במיוחד אם חלקים חיוניים כמו מנוע ומצבר זקוקים להחלפה ותיקון בתדירות גבוהה ומייקרים מאוד את הטיפול ברכב, ביטוח וכדומה.
בשלב זה עליכם לבדוק אם משתלם לכם לתקן אותו שוב ושוב או להחליף אותו במודל חדש. אם החלטתם להחליף – עומדות בפניכם מספר אפשרויות. הראשונה היא למכור אותו למישהו שישתמש בו עד שבאמת כבר יהיה אפשר יותר. במקרה זה, לא בטוח שבכלל יהיה לו קונה פוטנציאלי ואם לכם יש זמן או רצון לנהל מו"מ על רכב ישן תמורת סכום קטן מאוד (הרבה טרחה לשווא). אפשרות שנייה היא למכור את הרכב לפירוק.

מפרקים ונהנים
למה הכוונה במכירת הרכב לפירוק? בארץ פועלים מגרשי רכב רבים שמחפשים אחר רכבים ישנים למכירה מהסיבה הפשוטה, שלהם יש את הכלים הנחוצים לפרק את הרכב ולחלץ מתוכו חלקי חילוף שיוכלו לשרת רכבים אחרים בתהליכי תיקון והרכבה מורכבים. מגרשים אלה הנם בעלי המיומנות הנדרשת לבצע השתלת "איברים" של חלקי החילוף מהרכב הישן שלכם ברכבים אחרים וכך להפיק מהם תועלת. כלומר, הזבל שלכם הוא אוצר של מישהו אחר! לרוב ישתמשו המגרשים בברזל ובחלקים שעוד תקינים ויעילים מהרכב הישן.

ומה יוצא לכם מכל הסיפור הזה של מכירת הרכב לצרכי פירוק? רק טוב! חברות פירוק מוכנות לשלם לכם תמורה הוגנת עבור הרכב, תלוי כמובן במצבו בעת המכירה לפירוק, סוג הרכב, שנת ייצור, כמה השקעתם בתחזוקה שלו וכדומה. אין מחירון קבוע ולכן, יש לברר את העלות שעשויה להשתנות מרכב לרכב וגם ממגרש למגרש.
במקרים מסוימים, כשמדובר בחברת פירוק רכב בפריסה ארצית בעלת שירותי גרירה, היא תוכל לבצע עבורכם גם את גרירת הרכב, במידה והוא נתקע במקום ואינכם מסוגלים להזיז אותו או להביא אותו בעצמכם ישירות למוסך או למגרש. חיסכון בהובלת הרכב ישירות לבית ומשם למגרש.

אז איך תדעו למי למכור?
לפני שאתם פונים למגרש לצרכי פירוק, בדקו לפי המחירון של אותו מגרש כמה אתם עתידים לקבל תמורת הרכב שלכם וכיצד עתיד להתבצע התשלום. האם במזומן, העברה בנקאית או צ'ק, הטבה ברכישת רכב דרך המגרש וכדומה.
היתרון הבולט הוא שעדיין תוכלו להרוויח על הרכב הישן והלא מתפקד שברשותכם ואפילו להפיק ממנו את המיטב ולדעת שהוא כבר לא מזהם את הסביבה, לא יצבור קנסות וישרת בדרכים חלופיות רכבים אחרים. רכב ישן עשוי לסכן אתכם ולעלות לכם הרבה כסף ולכן, החליטו אם כבר כדאי למסור אותו לצרכי פירוק לחברה אמינה שתשלם לכם בעדו תמורה ראויה.

קבלת ייעוץ / הצעת מחיר או שירות לקוחות :

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליך

באנר קפה במוסך מורשה בפתח תקווה

בדיקת הרכב לפני טסט >

הכן רכבך לטסט ובצע בדיקות מוכנות כללית לקראת הגעתך למכון הרישוי