5 טיפים לאחזקה נכונה של רכב שטח | פרי מוטורס

5 טיפים לאחזקה נכונה של רכב שטח

רכב שטח נחשב לבחירה פופולרית במיוחד בישראל ואחת ההתמחויות של מוסכנו. בכדי לאפשר לכם לטפל ברכב זה כהלכה ולמנוע הוצאות מיותרות, ביקשנו מצוות המכונאים שלנו לבחור 5 טיפים שיעשו לכם את החיים קלים יותר.

טפלו במתלים על בסיס קבוע

למרות שרבים נוטים לחשוב רק על החלפה קבועה של שמנים, גם המתלים דורשים התייחסות מיוחדת. המתלים משפיעים על תחושת היציבות שלכם בכל פנייה ועוזרים למנוע זעזועים מיותרים בדרכי כורכר - כך שחשוב שתטפלו בבעיה לפני שהיא מחמירה. לכן, מומלץ לבקש מהמכונאים שיבדקו את המתלים בכל טיפול תקופתי.

טיפ קטן: ברכבי שטח רבים המתלים הינם אינדיבידואלים. לכן חשוב לטפל בכל מתלה בזמן ולמנוע לחץ מיותר על השלדה ומערכת הניווט.

נהגו באופן אחראי  

כדאי לדעת ששמירה על איכות רכב השטח שלכם מתחילה ונגמרת בסגנון הנהיגה שלכם. מומלץ לשים לב לסל"ד שבו אתם נוהגים, לשימוש היום יומי בבלמים ולאופי שבו אתם מתייחסים למצמד שלכם. נהיגה זהירה תאפשר לכם לשמור על איכות הגיר ולצמצם את השחיקה הטבעית של חלקי הרכב השונים.

טיפ קטן: השתדלו להתאים את סגנון הנהיגה לטוואי הדרך ושמרו מרחק גם כאשר אתם נמצאים בטיול שטח. באופן זה, תשמרו על השלדה ועל מערכות החשמל הרגישות.

השתמשו בתוספי  שמן ודלק איכותיים

משום שרכב שטח אמין נמדד בזמן שהוא נמצא מחוץ למוסך, מומלץ להשתמש בתוספי השמן והדלק הטובים ביותר. תוספים אלו מאפשרים לכם לחסוך בהוצאות תחזוקת המנוע עד למינימום ולצמצם את עלותם של החלפת המסננים. בנוסף, תוספים איכותיים ימנעו הצטברות של מינרלים בצינורות הדלק ויעניקו את הביצועים הטובים ביותר בעליות ובירידות.

טיפ קטן: תוסף דלק איכותי יאפשר לכם לעבור כל טסט בהצלחה ולהימנע מקנסות רבים. התוספים מצמצמים את פליטת הגזים המזהמים והם בגדר חובה.

הפעילו את המצבר בימי החורף הקרים

משום שרבים רוכשים רכבי שטח רק למסעות סוף השבוע וטיולים מזדמנים, חשוב להקפיד על תפעול תקין של המצבר. כדאי להדליק את הרכב מדי יום ולהקפיד על נסיעות קצרות גם בימי החורף הקרים. אחרת, גם רכב שטח אמין יאלץ אתכם לבזבז מאות שקלים מדי עונה על מצבר חדש.

טיפ קטן: מומלץ להחזיק ערכה לטעינת המצבר בהישג יד. כך, גם אם תתקעו בשטח, תוכלו לחלץ את עצמכם ולחסוך זמן וכסף על גרר יקר.

החליפו את הצמיגים בזמן

רכב שטח בנוי לסטות מדרכי האספלט באופן קבוע ולשאת משקל רב יותר בכל נסיעה, כך שחשוב להעיף מבט על הצמיגים שלכם. שימו לב לצבע של הצמיגים, לאחיזת הכביש שהם מייצרים בכל נסיעה ולקצב שבו צריך לבצע שינויים בלחץ האוויר שלהם. צמיגים שנשחקו יהיו פגיעים יותר לכל תקר ולא יתפקדו באופן אופטימלי בכל דיונה.

טיפ קטן: לצמיגים יש גם משמעות על צריכת הדלק שלכם. מסיבה זו, טיפול שגרתי בצמיגים עשוי להשפיע גם על מערכת המסננים ותקינותו של מיכל הדלק.

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !