5 דרכים לשמירה על ערך הרכב | פרי מוטורס

5 דרכים לשמירה על ערך הרכב

רכב הוא אחד הנכסים שלנו. אנחנו בוחרים אותו בקפידה ומשלמים עליו מחיר לא מבוטל. מכיוון שככל שחולפות השנים ערכו של הרכב יורד, האינטרס של כל אחד מאיתנו הוא לשמור היטב על ערך הרכב ולמכור אותו בבוא הזמן בהתאם למחיר המחירון. במאמר זה נסביר מהי ירידת ערך הרכב וכיצד ניתן להאט ירידה זו.

 

הרכב שלנו

הרכב שלנו הוא אחד הנכסים השימושיים ביותר בחיינו. הוא עוזר לנו להגיע ליעדים שונים בזמן וליהנות עם כל המשפחה להגיע אל כל מיני אירועים, מסעדות, נופשים וטיולים. למרות שהרכב כה חשוב, רוב האנשים מחליטים למכור את הרכב שלהם לאחר שלוש עד חמש שנים ולקנות רכב יד ראשונה או רכב משנתון חדיש יותר. הסיבות לכך מגוונות אך העיקריות הן שיש לרכב בלאי טבעי ומדי שנה הערך שלו יורד והסיבה השנייה היא שלאחר מספר שנים באופן טבעי מתחילות כל מיני תקלות במכונית ורוב האנשים מוצאם את עצמם מוציאים כסף רב על תחזוקתה ותיקונים שונים במוסך. מסיבות אלו ונוספות מדי כמה שנים אנשים מחליטים למכור את הרכב שלהם.

 

חישוב ערכו של הרכב

יש לקחת בחשבון שהשווי של רכב חדש יורד משמעותית בשנתיים הראשונות לייצור שלו ולכן פעמים רבות אנשים מעדיפים לקנות רכבים יד שנייה. חישוב הערך של הרכב תמיד יערב פרמטרים רבים שעל פיהם יקבע המחיר של אותו רכב אותו מעוניינים למכור. חלק מהפרמטרים העיקריים יהיו נתוני עבר של כל דגם, הפופולאריות שלו, תאונות שהוא עבר, האם הטיפולים שלו התבצעו במוסך מורשה והאם בעלי הרכב יכול להציג ספר טיפולים מסודר, מה הקילומטראז' אותו הוא עשה עד שלב המכירה, האם הבעלים הקודמים שלו היו פרטיים או חברת ליסינג, האם מדובר על רכב יד שנייה או שלישית והרשימה עוד ארוכה. שמירה על ערכו של הרכב תעזור לכם למכור את הרכב בהתאם למחיר המחירון שלו ופעמים אף יותר מכך.

 

טיפים לשמירה על ערך הרכב

  • תחזוקה נאותה- תחזוקה היא אחד הדברים החשובים ביותר בכל הקשור אל הימנעות ממצב של ירידת ערך רכב. חשוב לבצע את כל הטיפולים התקופתיים בזמן, לשמור על ספר טיפולים מסודר, להשתמש בחלפים מקוריים ולטפל ברכב במוסך מורשה.
  • בדיקות מקדימות- תמיד יש לבדוק שיש מספיק שמן ברכב ומים. שלא יהיה מצב בו הרכב יתחמם משום שלא דאגתם לשני אלו ויגרמו לו נזקים. בנוסף, יש לבדוק את לחץ הצמיגים מדי תקופה ולמלא אוויר באם יש חוסר. דבר זה ימנע שחיקה של הצמיגים וסכנה על הכביש.
  • מילוי דלק- תמיד יש למלא את סוג הדלק המתאים ותמיד תמיד לדאוג למלא דלק כאשר הטנק מגיע למצב של רבע מיכל דלק.
  • נהיגה בטוחה- הרפתקאות בחולות ונהיגה על חצץ יגרמו לבעיות עם הרכב, אם מדובר על רכב שאינו מיועד לכך. חשוב להימנע מהרפתקאות מיותרות עם הרכב, לנהוג בצורה בטוחה ומותאמת לחוק, דבר שימנע תאונות מיותרות ויבטיח רכב שמור היטב.
  • הגנה מהשמש- אנחנו חיים במדינה חמה והשמש יכולה לגרום נזקים לרכב, דבר שיכול להוביל לירידת ערכו.  יש להחנות במקום מוצל או לשים על הרכב כיסוי שמגן מפני הקרינה החזקה של השמש.

 

לסיכום, יש דרכים לשמור על ערכו של הרכב שלכם ולהבטיח שמירה על שוויו. פעלו בהתאם והרוויחו את אשר ביכולתכם להרוויח.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !