תקלות ברכבים חשמליים

תקלות ברכבים חשמליים

בשנים האחרונות שוק הרכב העולמי חווה מגמת שינוי, גם אם מדובר רק בטיפה בים. המגמה היא מעבר מרכבים הצורכים דלק לרכבים חשמליים, הדבר קשור בתודעה העולמית ההולכת והגוברת למצב כדור הארץ, הרצון לחסוך עלויות, וכמובן להיות ירוקים. מיטב יצרניות הרכב (ניסאן, טויוטה, רנו, מרצדס וכו') מתחרות כבר שנים אחת בשנייה בייצור רכבים חשמליים, כאלה אשר ירגישו לנו כמו הרכבים שאנו מכירים הצורכים דלק, וידאגו לסביבה ולכיס שלנו.

כאמור, רכבים חשמליים ידידותיים מאוד למשתמש ולסביבה, אך עדיין סובלים גם הן כמו כל רכב אחר מבעיות כאלה ואחרות.

להלן מספר תקלות ברכבים חשמליים:

תקלות גירים – בדומה לרכב פרטי המונע בדלק, גם ברכב חשמלי יש מערת של תיבת הילוכים, ולרוב היא תהיה מערכת אוטומטית, כזו המתאימה למערכות המתקדמות ברכב כולו. כמו במערכות גירים של רכבים המונעים בדלק, גם אלו של רכבים חשמליים סובלים מתקלות מכאניות.

תקלות הטענה – ליבו של הרכב החשמלי הוא הסוללה, לכן טעינה היא הדבר החשוב ביותר כאשר זה נוגע לרכב חשמלי. הרכב החשמלי מצריך טעינה באופן קבוע, משום שמנגנון ההנעה שלהם מבוסס חשמל. תקלות טעינה יכולות לנבוע מחיבורים רופפים, שנאי וממירי מתח, סוללה שרופה, אלטרנטור וכו'.

תקלות תפעול -  תקלות נפוצות ברכבים הן תקלות תפעוליות, הדבר לא שונה ברכבים חשמליים. חשוב מאוד להכיר את הרכב, המערכות שלו והמגבלות שלו.

תקלות פיוזים – פיוזים שרופים הם בעיה מוכרת ברכבים, כך גם ברכבים חשמליים, לרוב הם יעידו על בעיה חשמלית ברכב שלנו.

תקלות קרינה – חיסרון אחד בלבד יש לרכבים חשמליים, והיא פליטה אלקטרומגנטית מוגברת. הרכבים המשווקים הם כאלה בהם אחוז הקרינה הוא בגבול המותר, אך בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקה, ולבדוק שזה אכן עומד בתקנים המחמירים ביותר, זאת טרם הרכישה.

תקלות מתנעים (סטרטרים) -  המתנע ברכב חשמלי, כמו ברכב רגיל, הוא רכיב חשוב במיוחד. תקלה במתנע תעיד על בעיה חשמלית, לכן יש לבדוק טעינה ראויה של המצבר, קצר במעגל החשמלי ועוד.

 

רכבים חשמליים הם העתיד, אך ניתן כבר היום להיות חלק מהמהפכה הצפויה, וליהנות מרכב חשמלי של מיטב יצרניות הרכב. התקלות הנפוצות ברכבים חשמליים, אינן שונות כל כך מבעיות ברכבים הצורכים דלק, לכן חשוב מאוד לטפל ברכב כראוי. מומלץ לבדוק ולטפל ברכב החשמלי באופן תדיר, זאת על ידי מוסך מורשה. שגרת טיפולים נכונה ונבונה תשמור לנו על הרכב, ותבטיח לנו עתיד ירוק, נקי, מתקדם ואיכותי.  

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !