תחבורה וקדמה עם מחשב רכב

תחבורה וקדמה עם מחשב רכב

אין זה סוד שבמרבית הבתים בישראל ניתן למצוא מחשב אישי אחד לפחות ולפעמים גם שניים. למעשה, המחשבים בימינו הולכים ותופסים מקום חשוב לא רק ככלי לעבודה או לבידור ביתי. מכשירי חשמל רבים מכילים רכיבי מחשב שונים שנועדו להפוך את פעולתם ליעילה וכזו המתוזמנת בצורה הרבה יותר טובה. עם השנים חדר המחשב גם לתעשיית הרכב וכמעט בכל המכוניות החדשות ניתן לראות את התפתחות הקדמה בזכות שפע מערכות מחשוב וחיישנים שמורכבים במכלולים שונים. כתוצאה מכך, לעיתים נדמה שהמוסך המודרני הינו פחות ופחות דומה לסדנת עבודה ויותר ויותר דומה למעבדת מחשבים משוכללת.

מחשבים והרבה

אם רוצים לדייק, הרי שבכלי הרכב של ימינו יש הרבה יותר ממחשב אחד. בין היתר נין למצוא מחשבי מנוע, מחשבים למערכת ההילוכים (גיר), מחשב השולט במערכת בקרת האקלים, מחשב השולט על האימובילייזר, מחשבי הגה, דלתות ואפילו מחשבים לשליטה על כריות האוויר. למעשה הרשימה הזו רחוקה מלהיות מלאה, אבל היא מספקת תובנה משמעותית. ללא מחשבי הרכב מהסוגים השונים, כלי הרכב המודרניים יהיו לא יותר מקופסאות חסרות חיים. אותם מחשבים מסוגלים לשפר את יעילות המנוע, להפחית את זיהום האוויר, לסייע בהעברת הילוכים יעילה יותר, להפחית בלאי מערכות הרכב השונות, להקטין את רמת זיהום האוויר, ובנוסף – להתריע במקרה של תקלות שונות.

אל תנסו בבית

אחת ההשלכות של ריבוי מערכות המחשב במכוניות של היום היא שבכל מקרה של תקלה יש צורך לגשת למוסך מתמחה. כל יצרן רכב עושה שימוש במחשבים שונים, והמומחיות הנדרשת לקריאת הנתונים ולתיקון התקלות איננה מוטלת בספק. למעשה, אפילו אנשים בעלי ידי זהב, שבעבר יכלו לקחת על עצמם תיקון של כמעט כל תקלה במערכות הרכב השונות, אינם יכולים לעשות זאת במקרה של מערכות ממוחשבות. במקרים כאלה, יש צורך לא רק בציוד מתאים ויקר כי אם בידע שרחוק מלהיות נחלתו של הציבור הרחב.

אם נרצה לסכם, הרי שגם בתחום הרכב, הקדמה הביאה שכלולים ושיפורים רבים בדמות מערכות מחשבים מתקדמות. הללו הפכו את פעולתו של הרכב ליעילה הרבה יותר ובמקביל הביא להתמקצעות בתחום של המוסכים המורשים. רק הללו יכולים לטפל בתקלות שונות ביעילות הנדרשת.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !