תאונה בעקבות נהיגה בשכרות

תאונה בעקבות נהיגה בשכרות

כולנו יודעים כי נהיגה תחת השפעה של אלכוהול מהווה גורם סיכון עיקרי לתאונת דרכים כאשר מדובר במכה שהיא כלל עולמית. למעשה נהג שתוי חשוף ברמה של פי 17 להיות חשוף לתאונות קטלניות וככל שרמת האלכוהול בדם עולה כך הסיכון עולה ביחס ישיר. נהגים צעירים חשופים עוד יותר כאשר הם נמצאים בסיכון הרבה יותר גבוה כאשר הם נוהגים מתוך שכרות.

כאשר נגרמת תאונה בעקבות שכרות יתייחס החוק אל הנהג השתוי בחומרה רבה כאשר במקרים מסוימים רישיונו של הנהג יישלל ואף יפסל לצמיתות!

מה הופך את האלכוהול לגורם המואשם בתאונות דרכים?

חשוב לדעת כי האלכוהול נחשב כגורם משמעותי המשפיע על טווח רחב של כישורים אשר נדרשים מהנהג. בין היתר נמצא כי האלכוהול משפיע על רמת הקשב של הנהג, על העמידות שלו בפני סנוור, על תנועות העיניים, על יכולת התגובה שלו במצבים מסוימים ועל שיקול הדעת הנכון וההגיוני. הנהג אף יתקשה לכוון באופן נכון את הרכב ובכלל כל התהליכים של עיבוד המידע ייעשו באופן שאינו שקול ואינו נכון. הנהג השתוי עשוי אף לעבור עבירות תנועה שונות כמו נהיגה במהירות גבוהה מידי או נהיגה ללא חגורת ביטחון וכדומה.

כללי הבטיחות שכל נהג חייב להכיר!

לא רק אדם הסובל מתופעת התמכרות לאלכוהול צריך להכיר את הכללים. חשוב שכל נהג יכיר וידע אותם וינהג על פיהם.

· האלכוהול משפיע על השותה החל מהלגימה הראשונה. הטיפה הראשונה כבר נחשבת לשתייה ואי אפשר לטעון ולומר 'שתיתי רק מעט'. כי גם אם שתית קצת – אתה כבר נחשף לכל הבעיות שנגרמות בעקבות עלייה של רמת האלכוהול בדם. מה שאומר שגם אם שתית קצת – אתה חייב להעביר את המפתחות למי שלא שתה.

· חשוב שכל נהג ידע מהן ההשפעות של האלכוהול. השתייה עלולה לפגוע בכישורים הבסיסיים של הנהג, ביכולת שלו לנהוג, בריכוז הדרוש לצורך הנהיגה, בקואורדינציה, בתפקודי הראייה, במסוגלות לעצור בזמן, בשמירה על נסיעה במהירות המותרת או נסיעה בנתיב הנכון וכדומה.

· זכרו, אחרי ששתיתם כבר לא יעזרו לכם פעולות כמו שטיפת פנים, מקלחת קרה, שתיית קפה ועוד. גם אחרי שניסיתם לפוגג את השפעת האלכוהול – אסור לכם לנהוג.

חשוב לדעת כי החוק מחמיר מאוד עם נהגים שנתפסים שתויים ואם חלילה נגרמה תאונה בעקבות הנהיגה במצב זה של שכרות – העונש עשוי להיות חמור מאוד עד כדי שלילת הרישיון ופסילתו לצמיתות. הנהג החכם שעיניו בראשו יעשה כל מאמץ שלא להיקלע חלילה לסיטואציה מעין זו.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !