פילטר אוויר

פילטר אוויר

פילטר אוויר, המכונה בעברית גם בשם מסנן אוויר, הינו חלק קטן, פשוט ולכאורה שולי לפעילות מנוע הרכב. אכן, יש לציין שבהחלט אין מדובר במוצר היי טק מתוחכם, אחד מאלו שכלי הרכב המודרני מתהדר בהם. אין מדובר במחשב מנוע או במערכת הזרקת דלק, ממיר קטליטי או מערכת למניעת נעילת גלגלי המכונית בזמן בלימת חירום. יחד עם זאת, מדובר בחלק חשוב ואף חיוני שמיועד לשמור על ניקיון המנוע, מונע תקלות שונות ולמאפשר נצילות הרבה יותר טובה בצריכת הדלק.

האוויר ופעילות המנוע

מרבית המנועים של כלי הרכב בימינו מבוססים על עקרונות וותיקים של בעירה. האנרגיה הדרושה להפעלת המנוע נוצרת באמצעות שריפה של דלק כלשהו (בנזין, סולר או גז) עם אוויר. האוויר שנכנס למנוע עובר דחיסה ומעורבב עם הדלק, כאשר אותה שריפה מניעה את הבוכנות. כך נוצרת אנרגיה שאחראית לכך שאפשר לנסוע כהלכה.

מכיוון שהאטמוספירה שסביבנו עשירה בחמצן החיוני להפקת אנרגיה זו, מקבל המנוע את החמצן הדרוש לו ישירות מהאוויר. בשלב זה מתעוררת בעיה – האוויר מכיל לא רק חמצן אלא גם חומרים מזהמים שונים. אותם חומרים עלולים לפגוע במנוע וביעילות עבודתו ולכן התעורר צורך בהתקן שיסלק את אותם מזהמים. התקן זה אינו אלא פילטר האוויר עליו אנו מדברים.

חשיבות הפילטר

את חשיבות הפילטר ניתן להעריך בכמה מאפיינים:

  • שיפור יעילות המנוע – הסינון והרחקת המזהמים מאפשר למנוע לפעול ביעילות רבה יותר משום שאין פגיעה ביחס הנכון שבין כמות הדלק לעומת כמות האוויר.
  • פחות תקלות – חדירה של מזהמים, בין אם מדובר בחלקי לכלוך זעירים ובין אם מדובר במזהמים אחרים, עלולה להזיק עם הזמן ולפגוע בחלקי המנוע השונים. כאשר דואגים להחליף את הפילטר על פי ההמלצות, מפחיתים את התקלות האפשריות.
  • שיפור בצריכת הדלק – אחד ההיבטים השוטפים אשר הופכים את מסנן האוויר לחשוב כל כך הוא שיפור בצריכת הדלק. מחקרים מראים באופן חד משמעי שכאשר מקפידים להחליף את הפילטר על פי הוראות היצרן ובמהלך הטפולים התקופתיים (כגון טפול עשרת אלפים), צריכת הדלק היא הטובה ביותר.

משמעות הדבר כמעט ברורה מאליה – צריכת דלק טובה יותר מפחיתה זיהום אוויר מיותר וגם מקטינה את הוצאות הדלק השוטפות.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !