סימנים להיחלשות המצבר - פרי מוטורס

סימנים להיחלשות המצבר

כל מי שיש לו רכב, אופנוע או אפילו אופניים חשמליים יודע כי ללא מצבר איכותי, לא ניתן להשתמש ברכב למשך תקופה ארוכה, ללא החלפת המצבר. רכב הזקוק להחלפת מצבר כל כמה חודשים יגרום לכם לעלויות גבוהות למדי, ולכן חשוב לרכוש מצבר איכותי במחיר תחרותי, והחשוב מכל - לעקוב אחר הפעילות של המצבר. ישנם סימנים לכך שהמצבר נחלש, ואז ניתן להחליף אותו או לנקוט בכמה פעולות אשר יגרמו למצבר לפעול זמן רב יותר. אז אם אתם רוצים לדעת מהם הסימנים להיחלשות המצבר שלכם, כתבה זו מיועדת במיוחד עבורכם.

כמה מילים על מצברים...

רכב ממונע לא יכול לפעול ללא מצבר ואת זאת כמעט כולם יודעים. המצבר מספק חשמל לרכב ומייצר זרם חשמלי אשר באמצעותו הרכב פועל. אך לא כולם יודעים כי אורך החיים של מצבר ממוצע הוא בין שנתיים לארבע שנים, תלוי באיכות של המצבר כמובן. ישנם מצברים איכותיים יותר שיחזיקו מעמד שנים ארוכות, וישנם מצברים איכותיים פחות שיסיימו את חייהם בתוך שנה או שנתיים. גם לאופן בו אתם נוהגים ברכב יש השפעה על אורך חיי המצבר, ויש גם משמעות קטנה למזל שלכם. אך אין ספק כי שמירה נכונה על המצבר ושימוש נכון ברכב יאריכו את חיי המצבר. ניתן לומר כי הגורמים המרכזיים שיאריכו את חיי המצבר הם איכותו (ולרוב ככל שהמצבר איכותי יותר הוא גם יעלה יותר), אופן השימוש ברכב וקצת מזל. כמובן שרוב המצברים הם מצברים של רכבים, אך בשנים האחרונות גם האופניים החשמליים הפכו לפופולריים מאוד וגם להם יש מצבר שכדאי לשמור עליו. חשוב גם להכיר את סימני האזהרה המעידים על היחלשות המצבר שלכם, זאת על מנת שתדעו אם יש צורך בתיקון, החלפת מצבר או כל פעולה אחרת הקשורה למצבר.

סימני אזהרה מרכזיים להיחלשות מצברים

סימני אזהרה מרכזיים להיחלשות מצברים

ישנם כמה "תמרורי אזהרה" שכל אחד יכול להבחין בהם, המעידים על היחלשות המצבר. למשל - אם ההנעה של הרכב נמשכת זמן ממושך מדי זה יכול להעיד על בעיה במצבר (ולעיתים על בעיה בסטרטר). גם אם הרכב אינו מניע בכלל יש סיכוי שהמצבר נחלש או "הלך" לגמרי. אם הרכב לא מניע יש לבדוק את המצבר ולוודא כי הוא עדיין "חי וקיים" ולא סיים את חייו. אם אתם שומעים תקתוקים מכיוון המנוע או הסטרטר בזמן ההנעה, יכול להיות שהמצבר שלכם בבעיה. כל סימן חשמלי על לוח המחוונים שנחלש יכול גם הוא להעיד על מצבר חלש. למשל - אורות המופיעים חלש יותר, ניתוק האימובילייזר או קושי לנטרל אותו, אורות וסימנים מוחלשים על לוח המחוונים ועוד. כאשר אתם נתקלים בסימנים הללו, מומלץ מיד להזמין איש מקצוע על מנת שיבדוק את המצבר או אפילו את שירותי הגרירה שלכם במידה ויש לכם שירותי גרירה. ניתן לבדוק את תקינות המצבר באופן עצמאי אך רצוי מאוד שאיש מקצוע יעשה זאת. לא תמיד חייבים להחליף מצבר חלש ולעיתים איש מקצוע יכול "להציל" את המצבר שלכם ולהאריך את חייו. כמובן שאם יש צורך במצבר חדש, מומלץ לבצע סקר שוק על מנת לאתר את המצבר האיכותי ביותר ובמחיר התחרותי ביותר האפשרי.

לסיכום, כדאי מאוד לעקוב אחר המצבר שלכם, במיוחד אם סימני האזהרה אותם פרטנו מופיעים. רכב שיש להחליף את המצבר שלו כל שנה - שנתיים, יגרום לכם להוצאות מיותרות ולכן כדאי להצטייד במצבר איכותי, לעשות שימוש הולם ברכב וגם לעקוב אחר סימני האזהרה. וכמובן, אם אין ברירה וחייבים להחליף - אל תשכחו לבצע סקר שוק מקיף!

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !