מראות פנורמיות, איפה ולמה זה חשוב? | פרי מוטורס

מראות פנורמיות

גם כשאנחנו לא שמים לב אנחנו משתמשים במראות כל היום. למעשה, אנחנו מסתכלים גם על דברים אשר השתקפותנו נראית בהם, רק כדי לוודא שהנראות שלנו טובה. בבוקר כשאנחנו מסתדרים לעבודה, אחר ארוחת הצהריים כדי לוודא שלא נכנס לנו שום דבר בין השיניים וגם בזמן הנהיגה בין אם אנחנו רוצים לעבור נתיב או סתם לשמור על קשר עין עם המתרחש.

אך מה קורה עם השטחים המתים? המקומות בהם אנחנו לא רואים לא את ההשתקפות שלנו ולא של אחרים? כאן מגיע נושא המראות הפנורמיות. כדי להסביר לכם יותר טוב למה הן כה נחוצות ובאילו מקומות, מיד תבינו שאי אפשר בלעדיהן.

חניונים

סביר שלא פעם ולא פעמיים נכנסתם לחניון של קניון או חניון של בניין כלשהו. מהרגע בו נכנסתם לחניון ועד שמצאתם את החניה, הסכנות הזעירות הקיימות בתוך החניון מתחיל. לדוגמא, אתם כרגע נמצאים בירידה לקומה בחניון ואין לכם שדה ראיה מספיק בשביל לדעת האם מגיע רכב ומאיזה צד של החניון. מראה פנורמית הניצבת מול הירידה, תוכל לעזור גם לכם לראות את אלה שמסתתרים מעבר לקיר וגם לאלה המסתתרים מעבר לקיר לראות אתכם כאשר אתם מגיעים מן הקומה העליונה של החניון.

בצמתי רחוב

צמתי רחוב הן דבר בהן עוברות מכוניות מדי יום ולאורך כל היום. כאשר יש שני רחובות שמצטלבים זה בזה, הדבר עלול להיות מעט מסוכן בחוסר תשומת לב של אחד הנהגים. כאשר חוק התעבורה אומר שיש לתת זכות קדימה לרכב שבא מימין, ישנן צמתים שלא מאפשרות את שדה הראייה של הנהגים. לשם כך, מראות פנורמיות המוצבות בצומת יכולות לעזור גם לצד המגיע משמאל וגם לצד המגיע מימין לדעת בוודאות של מי זכות הקדימה ומי צריך להאט עד לכדי עצירה.

חנויות

אמנם הסיכוי שתתקלו במראות פנורמיות בחנויות מותגים הוא די נמוך, אין זה אומר שחנויות רבות לא נעזרות בהן. חנויות רבות הבינו כי הדרכים היעילות והחסכוניות ביותר עבור מניעת גניבות מן החנויות זה השימוש באותן מראות פנורמיות. המראות, יוצבו במקום אסטרטגי בחנות, יראו את מי שנכנס בדלת, מי שנמצא בחדר ההלבשה במידה וקיים אחד וגם את אלה העומדים בקופה ומחכים לשלם. מספיק שהמוכר ירים את עינו אל המראה והוא שולט בסיטואציה, שומר על קור רוח ומתפעל מקרה במידת הצורך.

מראות פנורמיות נמצאות יעילות בכל המקרים שמנינו כיוון שהן באמת ובתמים מראות לכם את כל המידע שאתם צריכים לקבל מן השטח שסביבכם אך ורק עבור הבטיחות שלכם. אנשים רבים החלו ליישם את רעיון המראה הפנורמית גם ברכב דבר המאפשר להם להתחמק משטחים מתים ולראות את המתרחש באופן רחב יותר.

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !