מחשב מנוע

מחשב מנוע

למרות שמבחינה מכאנית חלקים רבים של כלי הרכב המודרניים השתנו אך מעט בשנים האחרונות, הרי שבתחום השליטה על מערכות שונות חלה התקדמות עצומה. בין היתר, מתבצע הדבר בזכות הכנסתם לשימוש של מחשבים מתוחכמים השולטים ומפקחים על המערכות שונות. בין מחשבי הרכב השונים, מחשב המנוע הינו בעל חשיבות גדולה על פעילותו השוטפת של המנוע ושיפור ביצועים. יש לציין שרבים מיצרני הרכב עושים שימוש במחשבי מנוע שונים, כך שהטפול במחשבים אלה מצריכים מיומנות מקצועית, ידע וניסיון בעבודה עם דגמים ספציפיים.

תפקידו של מחשב המנוע

בין היתר, תפקידיו של מחשב המנוע כוללים:

  • שיפור ההספק – בזכות הבקרה והפיקוח ניתן להביא את המנועים של מגוון כלי הרכב להספקים טובים הרבה יותר מאשר בעבר.
  • נסיעה ירוקה יותר – בזכות מנגנוני המחשוב ישנו שיפור עצום בפליטת המזהמים השונים שנפלטים לאטמוספירה בזמן פעולתו של מנוע בעירה פנימי. הדבר נכון גם למנועים הפועלים על בנזין וגם למנועים הפועלים על סולר.
  • צריכת דלק טובה יותר – בקרה ממוחשבת הביאה לשיפור בנצילות שריפת הדלק. כך, מנועים מבוססי מחשב מצליחים לנסוע הרבה יותר קילומטרים לכל ליטר דלק.
  • מניעת התחממות – בזכות הבקרה המשופרת, ניתן למנוע מצבים של התחממות יתר בצורה טובה יותר מאשר בעבר.
  • איתור מוקדם של תקלות – השילוב של מחוונים, בקרים ומחשבים מאפשרים לגלות מגוון של תקלות וזאת בשלבים מוקדמים יותר. ניתן לגלות תקלות לא על בסיס תחושה, שמיעה של רעשים שונים, הרחה של ריחות שרופים וסימנים אחרים שנראים לעין רק בשלב מתקדם של בעיה. המחשב בעל מנגנוני איתור תקלות עושה זאת בצורה הרבה יותר טובה ומתריע על מגוון רחב של בעיות.

טיפול במחשבי מנוע

בשל העובדה שמחשבי מנוע הינם חלק אינטגרלי כיום כמעט בכל סוגי הרכב הקיימים, על מנת לטפל בתקלות מחשוב שונות יש לסור למוסכים המתמחים במחשבים. מכיוון שגם במחשוב לרכב, בדיוק כמו במחשוב ביתי, חלות התקדמויות ושיפורים מהירים, גם אנשי המקצוע חייבים להמשיך ללמוד ולהתמקצע חדשות לבקרים. לכן, במידה ונדלקת נורית אזהרה, או כאשר יש סימן אחר לתקלה, מומלץ לסור בהקדם למוסך בעל שם ומוניטין, שדואג להכשרה מתאימה לעובדיו גם בתחום מחשבי המנוע החדישים ביותר.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !