מה ההבדל במימון לרכב יד ראשונה ליד שניה

מה ההבדל במימון לרכב יד ראשונה ליד שניה

החלטתם לקחת הלוואה ולקבל מימון לרכב חדש, שישמש אתכם במהלך היום יום? כנראה שעשיתם את החישובים הנכונים ואתם מוכנים לקחת על עצמכם את ההתחייבות להחזר החודשי הקבוע שילווה אתכם במהלך השנים הקרובות. השאלה שעדיין נותרה פתוחה היא: מה ההבדל בין מימון רכב מיד ראשונה לבין מימון רכב מיד שנייה ומה עדיף לכם באופן אישי לבקש? מאמר זה יסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועבור חשבון הבנק שלכם.

ההבדלים במימון רכבים מיד ראשונה ושניה

מימון רכב מאפשר לרבים לרכוש לעצמם כלי רכב, מבלי שיהיה בידם את סך הסכום הנדרש עבור הרכב המיוחל. באמצעות המימון רשאי כל צרכן להעמיד סכום ידוע מראש לרכישת רכב, כשאת הסכום המתקבל ידרש הצרכן להחזיר מידי חודש בהתאם ליכולותיו הכלכליות ולהסכם שנקבע מבעוד מועד אל מול חברת המימון בה הוא נעזר. אין ספק כי המימון ינתן בהתאם ליכולות אותן מציג הצרכן וכאן נלקחים בחשבון ההבדלים שבין מימון רכב יד ראשונה לשנייה.

לא מן הנמנע, שמימון עבור רכב מיד ראשונה יהיה מימון גבוה יותר מרכב יד שנייה וזאת בשל המחירונים של הרכבים וההבדלים בגובה הרכישה. על הצרכן לבצע בדיקה כלכלית ולוודא כי סכום המימון אותו הוא מבקש הוא ריאלי ליכולותיו הכלכליות בהווה ובעתיד, שהרי חברת המימון תעניק את סכום הכסף המתבקש בהתאם לתוצאות הבדיקות הכלכליות של הצרכן. אם אתם סבורים כי המימון לרכב מיד ראשונה הינו גבוהה ביחס להון העצמי הקיים ברשותכם, אולי יהיה נכון יותר לבקש סכום נמוך יותר לרכישת רכב יד שנייה.

אחד האפיקים דרכם ניתן לקבל מימון הוא באמצעות ליסינג. ליסינג מאפשר לכם למשש את המימון לרכב חדש ולרכב משומש כאחד בהתאם לדרישותיכם, יכולותיכן הכלכליות ולצרכיכם. ההבדל במימון בשיטה זו משתנה, הן בגובה המימון והן באופציות הקיימות לרשות הצרכן. צרכנים יכולים לבחור בין ליסינג תפעולי למימוני לתקופה בת 3 שנים או לקנייה ישירה, ומה היא הכוונה?

פעם אחת אתם יכולים לבחור במימון רכישת הרכב, דהיינו אתם מקבלים לידיכם רכב חדש או משומש השייך לחברת הליסינג ורק בגמר התשלומים הרכב יועבר על שמכם מסלול זה נקרא ליסינג מימוני, ואילו פעם שנייה אתם יכולים להעזר בליסינג תפעולי, אזי אתם מקבלים רכב חדש מיד ראשונה משתמשים בו לתקופה בת שלוש שנים, בכל חודש תדרשו לשלם מחיר קבוע ובסיום שלושת השנים תשיבו את הרכב לחברה ותקבלו רכב מיד ראשונה להמשך, או לחילופין תוכלו לסיים את ההתקשרות. במסלול זה חברת הליסינג תדאג לכל הקשור לרכב החל מטיפולים, העברת טסטים, ביטוחים ועוד.

לסיכום – הבחירה מרכב יד ראשונה לרכב יד שנייה במסגרת מימון רכב צריכה להתבצע בהתאם ליכולתכם הכלכלית ובהתאם לצרכים האישיים שלכם במהלך היום יום.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !