ליהנות מכל העולמות עם תיבת הילוכים רובוטית

ליהנות מכל העולמות עם תיבת הילוכים רובוטית

בעולם כלי הרכב והתחבורה מחפשים היצרנים דרכים אין ספור להתבלט על פני המתחרים. על מנת להגדיל את המכירות צריכים הללו לשפר כל העת את מאפייני הרכב מבחינת תצרוכת הדלק, שיפור ביצוע המנוע, שיפור חוויית הנהיגה ועוד. במהלך השיפורים והשדרוגים אי אפשר שלא לסקור את אחד החשובים שבהם, זה שהתרחש בתיבות ההילוכים. אם בעבר ניתן היה לנהוג אך ורק בכלי רכב בעלי תיבות ידניות, הרי שבהמשך הלכו ותפסו תאוצה התיבות האוטומטיות וכיום הולך וגדל פלח השוק של כלי הרכב בעלות התיבות הרובוטיות. בעיני רבים, תיבות אלה מהוות פתרון שעדיף בהרבה על התיבות הידניות ועל התיבות האוטומטיות כאחד. עבור נהגים רבים מדובר לא פעם בשילוב שהם מגדירים בתור "הטוב שבשני העולמות".

ביצועים משופרים

ביחס לתיבת ההילוכים האוטומטית, התיבה הרובוטית מאפשרת להשיג ביצועים משופרים בהרבה. הדבר נובע בזכות העובדה שהרובוט שאחראי על העברת ההילוכים עושה זאת בצורה יעילה יותר, בלי להביא לאובדן כח משמעותי. הדבר בא לידי ביטוי בכמה אופנים:

  • נהיגה חסכונית – תיבה מבוססת רובוט אחראית לנהיגה חסכונית יותר בדלק. מעבר לחיסכון שמורגש היטב בכיס בטווח הזמן הקצר, מדובר גם על תיבה אמינה יותר מאשר תיבה אוטומטית ממוצעת, שמצריכה תחזוקה זולה יותר בטווח הארוך.
  • חווית נהיגה משופרת – נהגים רבים שבוחרים בתיבה אוטומטית בשל הנוחות, מצרים על הפגיעה בחוויית הנהיגה. עם חלק ניכר מהתיבות הרובוטיות של מיטב היצרנים, הנהיגה מתבצעת בקלות ללא תחושה של העברת הילוך שלא במקומו.
  • אפשר לבחור – חלק מהיצרנים מאפשרים לנהג לבחור, באותו הרכב, בין נהיגה באמצעות תיבה אוטומטית לנהיגה במצב של תיבה רובוטית.

לנהוג בקלות

הגיר האוטומטי תפס אחיזה חזקה מאוד בשוק הרכב הישראלי. הישראלי המצוי, כך הסתבר, מעדיף נהיגה קלה ופשוטה, על פני נהיגה חסכונית עם תיבה אמינה יותר. הכניסה של הגיר הרובוטי צפויה להביא למהפכה. מבחינת הנהג – חוויית הנהיגה הופכת קלה ונעימה, ממש כשל נהיגה עם תיבת הילוכים אוטומטית. מבחינת הרכב – מדובר על נסיעה חסכונית יותר, עם מעבר הילוכים נכון יותר ומותאם יותר לתנאי הדרך המשתנים. כפי שאמרנו – מדובר בפתרון שהוא הטוב שבשני העולמות.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !