כיצד נסיעה במהירות מופרזת קשורה לתקלות בלמים - פרימוטורס

כיצד נסיעה במהירות מופרזת קשורה לתקלות בלמים

בין עבירות התנועה הנחשבות לחמורות מאד מצויה נהיגה במהירות מופרזת. לא רק שמדובר בנהיגה שעלולה להיות מסכנת חיים, הן של הנהג הן של נהגים של רכבים אחרים או עוברי אורח, הגברת מהירות גם "תורמת" לשחיקת הבלמים.

ניתן למנוע מצבים מסכני חיים

נהיגה במהירות מופרזת בניגוד למהירות המותרת על פי חוק היא מצב בו עלול הנהג לאבד שליטה ולהיקלע לתאונת דרכים. מדוע זה קורה בעצם? הסיבה העיקרית היא שנהיגה מהירה גורמת למערכת הבלמים להישחק, ואם אינה מטופלת, ברגע האמת, בעת לחיצה פתאומית על דוושת הברקס, במקום שהרכב יינעל ויעצור, הוא ימשיך להחליק למרחק ארוך, מבלי שלנהג יהיה הרבה מה לעשות.

את כל זאת ניתן למנוע בשני אופנים. האחד, לנהוג לפי המותר בחוק ותוך שמירה על רווח בין רכבכם לזה שלפניכם. הדבר השני הוא טיפול שוטף ותחזוקה של מערכת הבלמים, כדי לשמר אותה במצב יעיל.

כיום קיימת ברוב הרכבים מערכת ABS שתפקידה למנוע החלקת הרכב במקרים של נהיגה מופרזת ולאחריה בלימה פתאומית. המערכת הזו מסייעת לרכב לעצור בצורה בטוחה. אולם גם אם קיימת מערכת ABS ברכב, אם מערכת הבלמים אינה תקינה, יהיה קשה מאד להקטין את מרחק העצירה והרכב, לאחר בלמה פתאומית, ימשיך ויחליק לאורך רב. כשזה קורה בחורף על כביש רוב, התוצאות עלולות להיות הרסניות אף יותר מאשר בקיץ.

בלמים תקינים מקטינים את מרחק העצירה. כשמדובר על כביש רטוב בחורף, יש לרכב נטייה להחליק אולם אם הבלמים מטופלים ותקינים יתקצר מרחק העצירה והרכב לא ימשיך להחליק ולסכן חיים. כמעט בכל רכב יש היום מערכת ABS שמונעת החלקה של הרכב בזמן החלקה פתאומית ויודעת לגרום לרכב לעצור בצורה בטוחה. כלוחצים על דוושת הברקס המערכת הזו מונעת מהגלגלים להינעל ושומרת עליו מפני החלקה.

אם לא מטפלים בבלמים באופן שוטף ומסודר, התוצאה יכולה להיות איבוד הבלמים כליל ומכאן תאונת דרכים. המסקנה המתבקשת היא לפני הדאגה לטיפול הבלמים, להמנע מנהיגה במהירות מופרזת ושמירה על מרחק בין הרכבים בזמן הנהיגה.

קרתה תאונה? פנו לעורך דין תעבורה

בלמים לא תקינים כתוצאה מנהיגה במהירות מופרזת וחוסר טיפול בהם מסכנת לא רק את חיי הנהג אלא גם את חייהם של האחרים. מערכת בלמים תקינה היא אחת מהמרכיבים האקוטיים בכלי רכב ועליהם להגיב בצורה מושלמת ללחיצה עליהם, ובפרט בעונת החורף.

במידה והתרחשה תאונת דרכים שמקורה בנהיגה במהירות מופרזת וכתוצאה מכך איבוד בלמים, חשוב להיוועץ בעורך דין תעבורה מאחר והמשטרה אינה מקלה ראש במצבים כגון כאלה, על אחת כמה וכמה אם היו בתאונה גם נפגעים.

סיוע של עורך דין תעבורה, הבקיא ומתמחה בדיני תעבורה יכול להקטין את הנזקים ולסייע לנהג האשם להגיע לפתרונות מגוונים בכל הנוגע לעונשו.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !