כיצד לתמחר רכב משומש - פרי מוטורס

כיצד לתמחר רכב משומש

אנשים רבים מבינים כי ניתן למצוא כיום דילים יוצאים מן הכלל של רכבים יד שנייה במחירים נמוכים יותר ממחיר המחירון. השאלה אותה שואלים רוב האנשים היא איך בעצם מתמחרים רכב משומש ומהו הרווח של חברת הליסינג או סוכנות הרכבים כאשר הן מוכרות רכב במחיר נמוך בעשרות אחוזים ממחיר המחירון שלו. במאמר זה תוכלו למצוא את כל התשובות.

רכב יד שנייה

אי אפשר להתעלם מהעובדה שרכב יד שנייה הוא רכב שעבר כברת דרך, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בתאונות, קילומטרים רבים על הכביש, תקלות שונות ודברים נוספים. בנוסף, פעמים רבות אין דרך לחדור לחייו של אדם ולברר מה הייתה המטרה העיקרית של הרכב. מסיבות אלו מפנים את הרכבים המשומשים לבדיקות יסודיות שפורשות לפנינו תמונת מצב של המכונית ולאחר מכן מוסיפים פרמטרים שונים, כמו למשל השנתון, בטיחות ועוד ובהתאם לכל אלו נקבע המחיר של הרכב. מחיר המחירון הנהוג הוא מחיר שנקבע על פי פרמטרים קבועים, אך במקרה של מכוניות משומשות, ישנם לא מעט סעיפים שאינם נכללים בפרמטרים הקבועים ולכן ניתן להוריד את מחיר הרכב המשומש ממחיר המחירון.

מחירון רכב יש שנייה - פרמטרים

  • סוג - יש להבחין בין רכב פרטי או מסחרי, שכן יש הבדל משמעותי בתהליך בדיקת הרכב. חשוב לקחת בחשבון כי המחירון מתייחס לא רק לרכבים פרטיים, אלא גם לאופנועים יד שנייה, מסחריות, אוטובוסים ועוד.
  • יצרן ודגם - מחירון רכב משומש יושפע בצורה ניכרת מהיצרן, דגם המכונית והשנתון של הרכב.
  • שנתון - השנתון יכריע במידה רבה לגבי המחיר. ככל שהרכב ישן יותר, כך גם המחיר נמוך יותר, (אלא אם הוא מוגדר כפריט אספנות).
  • בטיחות - שווי דגם הרכב משפיע בצורה משמעותית על המחיר. יש רכבים שידועים כבטיחותיים ביותר ויש רכבים שפחות והדבר משפיע על קביעת המחיר של הרכב המשומש. חשוב לקחת בחשבון שכיום יש פרמטרים בטיחותיים רבים שמשפיעים על קביעת מחירו של הרכב, כמו למשל דרגת הזיהום שלו, אביזרי הבטיחות בו, האם יש בו מערכות מתקדמות ועוד.
  • מצב מכאני - המצב המכאני של הרכב ישפיע במידה ניכרת על קביעת המחיר שלו, בין אם זו בעיה מכאנית או אסטטית. המצב המכאני יבדק במוסך מטעמכם ובאמצעות מכונאי רכב עליו אתם סומכים בעת ביצוע הבדיקה. הדוח שיתקבל בסיום בדיקת הרכב, יצביע על מצבו ובהתאם תוכלו להעריך את עלותו ולשקול את רכישתו.

לסיכום, מחיר המחירון של רכב משומש כולל פרמטרים קבועים ופרמטרים שמתווספים מדי תקופה. חשוב מאוד לבדוק את המחירון בהתאם לתקופה בה אתם מתכננים לקנות את הרכב ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים החשובים לכם באופן אישי והבטיחותיים מבחינה מכאנית. כל עוד החיפוש אחר רכב יד שנייה מתבצע בקפדנות ועירנות, כך תצליחו ליהנות ממנו לאורך זמן.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !