יתרונה של הנעה היברידית

יתרונה של הנעה היברידית

באופן בלתי נמנע, כלי הרכב ממונעי הבנזין והסולר מביאים לפגיעה משמעותית באיכות האוויר שכולנו נושמים. יתר על כן, נוסף לירידה באיכות האוויר (במיוחד באזורים שבהם צפיפות כלי הרכב גבוהה), ישנה תופעה של הצטברות גזי החממה באטמוספרה. לדברי מומחים, משמעות גזי החממה, תוצאה של עשרות שנים של שימוש במנועי בעירה פנימית, היא עליה בטמפרטורה ברחבי העולם. לעליה זו מלווים נזקים אקולוגיים כמו גם נזקים לחי ולצומח כמעט בכל מקום.

כפתרון למצב דברים זה ולאור העלייה המתמשכת במחירי הדלק בעולם, פיתחו יצרני הרכב המובילים רכב חדש המכונה רכב היברידי. למעשה מדובר ברכב שנראה רגיל מבחוץ, אבל יחיד במינו מבחינת אופן ההנעה שלו. רכב זה משלב בתוכו שני סוגים של מנועים – המנוע הראשון הוא מנוע המבוסס על הבעירה הפנימית המוכרת. המנוע השני הינו מנוע חשמלי המבוסס על מצבר.

למה זה טוב

במבט ראשון, לא ברור כל כך מהו היתרון של רכב היברידי על פני רכב רגיל. אחרי הכל, גם כלי רכב אלה טרם הצליחו לייתר את השימוש במנוע הפולט גזים רעילים וצורך דלק. אך כאשר בוחנים את הדברים לעומק, מגלים שהנעה היברידית מצליחה כל כך בזכות העובדה שלכל סוג של מנוע יתרון משלו והשילוב בין השניים מוצלח במיוחד.

למנוע החשמלי יתרון גדול על פני זה המונע בדלק כאשר מדובר על מהירויות נמוכות. במקביל, למנוע המונע בדלק יש יתרון על פני עמיתו החשמלי, כאשר מדובר על מהירות קבועה כגון מהירות שיוט. כאשר אנו מדברים על יתרון אנו מדברים על שני מאפיינים – יעילות המנוע וצריכת דלק.

  • יעילות – כל מנוע ייכנס לפעולה כאשר הפקקת האנרגיה שבו תנוצל בצורה הטובה ביותר. בנוסף, ישנה אפשרות להטעין את המצבר של המנוע החשמלי באמצעות האלטרנטור, בזמן שפועל המנוע מבוסס הדלק.
  • צריכת דלק – השימוש המשולב בין שני סוגי המנועים מביא להקטנה משמעותית בצריכת הדלק. לעיתים מדובר על ירידה של עד 40 אחוז לעומת רכבים המונעים בהנעה רגילה.

לסיום נציין שבשנים האחרונות החלו מכוניות בעלות הנעה היברידית לקבל זריקת עידוד מממשלת ישראל. הדבר מתבטא בהקלות מיסוי הן ברכישה והן בשווי השימוש המוכר לעניין מס הכנסה.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !