טיפול לרכב לפני בדיקה שנתית - פרי מוטורס

טיפול לרכב לפני בדיקה שנתית

כל רכב בישראל מחויב לעבור מידי שנה בדיקת רישוי, הידועה בכינוי טסט. ללא אישור מטעם מכון הרישוי לא יסופק לרכב ביטוח ואסור לעלות איתו על הכביש, כאשר העובר על חוק זה צפוי להיענש. אל בדיקת הרישוי השנתית חשוב להגיע עם רכב מוכן, אשר עבר מבדקים וטיפולים נחוצים במוסך מורשה ואמין. פעולות אלו יבטיחו את מעבר הטסט במהירות ובקלות, ללא צורך בבדיקות חוזרות ונשנות.

מה כוללת בדיקת רישוי שנתית

בדיקת רישוי שנתית נועדה להבטיח את תקינות ובטיחות הרכב על הכביש, ולכן מתייחסת באופן מקיף למערכות שונות. הבדיקות כוללות את מערכת הבלמים, תאורה ואיתות, מצבם של הצמיגים, תקינות תחתית הרכב, ההגה והצירים, כיוון הגלגלים ומערכת הפליטה. במידה ותוצאות אחת הבדיקות תהיה לא תקינה, יהיה צורך לטפל בבעיה ולבצע טסט חוזר. לכן, על מנת למנוע התרוצצויות חוזרות ונשנות, מומלץ לדאוג לטפל ברכב מראש בטרם ההגעה לטסט.

בדיקות וטיפולים לקראת מבחן רישוי

את חלק מבדיקות תקינות הרכב ניתן לבצע באופן עצמאי, אך אחרות דורשות הגעה למוסך:

• מגבים - ודאו שהמגבים תקינים ומנקים היטב את שמשת הרכב, ושהגומי המצפה אותם אינו סדוק או נוקשה. יש לציין כי מגבים אינם מוצר יקר, ורצוי להחליפם לבד או בעזרת עובדי מוסך מידי שנה.
• תאורה - יש לבצע בדיקה של כל מערכות התאורה לרבות הפנסים, איתות, אורות חנייה, ערפל, רוורוס ובלימה. בדיקת אורות הבלימה דורשת שני אנשים - האחד מפעיל את האורות והשני בודק את תקינותם. במידה וקיימת נורה שרופה ניתן להחליפה לבד, ואם יש צורך בכיוון אורות או שקיימת בעיה במערכת החשמל עליכם לגשת למוסך.
• צמיגים - יש לוודא כי הצמיגים אינם שחוקים או סדוקים, עם לחץ אוויר תקין, ובמידת הצורך החליפו אותם . כמו כן, ודאו שקיים ברכב צמיג חלופי.
• מערכת פליטה - ודאו כי מערכת הפליטה של הרכב אינה פולטת עשן, מרעישה או מדיפה ריחות של גז שרוף. במידה שקיימת בעיה יש לפנות למוסך.
• בלמים – את בדיקת מערכת הבלמים על תקינות חלקיה ופעולתה יש לבצע במוסך, אם כי ניתן לקבל מושג על מצבה תוך בחינה שהרכב אינו סוטה לצדדים במהלך הבלימה.
• מערכת היגוי – אם בעת הזזת ההגה לצדדים מרגישים דפיקות או חופש תנועה גדול מידי, יש לטפל בבעיה במוסך.

בחירת מוסך עבור טיפולים לפני טסט

טיפולים לרכב לפני טסט חשוב לבצע במוסך מורשה בהתאם לסוג הרכב, כדוגמת מוסך מורשה מאזדה או פורד. עדיף לקבל המלצות מממכרים על מוסך באזור מגוריכם, ובכל מקרה יש לבחור במקום אמין ומוכר המבצע את הבדיקות והטיפולים לקראת הטסט במהירות וביעילות. כמו כן, חשוב לדעת - מוסכים רבים לוקחים בעצמם את הרכב למבחן הרישוי, וכך חוסכים ללקוחותיהם זמן יקר.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !