חשיבותה של מערכת הזרקת דלק מודרנית

חשיבותה של מערכת הזרקת דלק מודרנית

באופן ידוע, כל מנוע זקוק לסוג מסוים של דלק שיספק לו את האנרגיה הנחוצה לפעולתו. לאמתו של דבר, מלבד אספקה של דלק (שיכול להיות בנזין, סולר, או גז טבעי) זקוק המנוע גם לאוויר (המכיל בתוכו חמצן). ללא תהליך החמצון הכימי של הדלק, שבא לידי ביטוי בבעירה, לא יוכל מנוע בעירה פנימית לבצע את תפקידו.

במנועים מודרניים, אספקת הדלק נעשית באופן מדוד ויעיל על ידי מערכת הזרקת דלק. מערכת זאת, שנכנסה לשימוש בעשורים האחרונים, החליפה באופן גורף למדי את המערכת הקודמת שנועדה להעביר למנוע את תערובת הדלק והאוויר הנחוצים לפעולתו. כיום, לא נהוג כמעט לעשות עוד שימוש במערכת זו, המבוססת על קרבורטור, וזאת בשל היתרונות המשמעותיים של מערכת הזרקת הדלק המודרנית.

יתרונות המערכת

בכלי רכב שונים ניתן למצוא מערכות שונות של הזרקת דלק. בין המערכות הללו, זו שנחשבת הטובה ביותר נקראת מערת להזרקת דלק רב נקודתית ישירה. מערכת זו מביאה את היחס בין דלק לאוויר למצב אופטימלי ובכך נמנע בזבוז מיותר של דלק ומופחת גם זיהום האוויר. נוסף על מערכת זו, שמותקנת בראש המנוע, ישנה גם מערכת רב נקודתית נוספת, מעט פחות יעילה, שמבוססת על הזרקה דרך שסתום היניקה של הצילינדר. נוסף על שתי המערכות הללו, ישנה גם מערכות נוספות שפועלות באופן שונה במקצת.

בנקודה זו ראוי לומר שכל המערכות של הזרקת דלק מהוות חלופה טובה הרבה יותר מהקרבורטור הוותיק. יתרונות הזרקת הדלק נובעים מכמה מאפיינים חשובים:

  • יעילות – פעולת המערכת החדשה מבוססת בדרך כלל על מחשב, מה שהופך אותה להרבה יותר יעילה. גם כאשר מדובר על הזרקת דלק בטכנולוגיה וותיקה ובמיוחד כאשר מדובר על הזרקת דלק בטכנולוגיה חדישה, יעילות המנוע טובה הרבה יותר מאשר במנועים בעלי קרבורטור.
  • זיהום אוויר – בשל הנצילות הטובה יותר של הדלק, לא רק שנמנע בזבוז מיותר אלא שגם רמת הזיהום האוויר נמוכה יותר.
  • אמינות – מערכות הזרקת הדלק ידועות באמינותן הרבה. הן פחות מועדות לתקלות וקלקולים וגם כאשר הללו קורים, הרבה יותר קל ופשוט לתקן אותם.
עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !