רכב יד שנייה - איך מעבירים?

העברת רכב יד שנייה

אין ספק שמחירי הרכבים בארץ הם מהגבוהים בעולם. ההבדל בין עלות הרכב אל מול שוויו בולט במיוחד כאשר אנו בוחרים לרכוש רכב חדש מהחברה ולכן, רוב הנהגים בישראל מעדיפים לרכוש רכב מיד שנייה. כמובן שההגדרה "רכב יד שנייה" אינה מתייחסת ספציפית לרכבים שנמצאים בבעלות שנייה אלא גם ליד שלישית, רביעית וכו'. מה כדאי לבדוק לפני שקונים ה שנייה, מאיפה כדאי לרכוש רכבים מיד שנייה, מהן אפשרויות המימון לרכב יד שנייה ומי נושא בעלויות הנלוות לרכישה מסוג זה? כל התשובות לפניכם.

עסקת רכישה של רכב יד שנייה

מהצד של הלקוח הפרטי, עסקת רכב מיד שנייה, יכולה להתבצע בשני אופנים: או בין שני אנשים פרטיים, המוכר והקונה או בין לקוח וחברה שמציעה רכבים משומשים לרכישה. חשוב לציין כי בעסקאות מסוג זה, אנחנו לא רוכשים רכב חדש שמגיע עם אחריות חברה ולכן יש לשים לב למספר פרמטרים:

·         שכללו את כל הפרטים לגבי הרכב (שנת יצור, דגם, יד, מצב מכני, קילומטרז', תוקף הטסט) וחשבו את מחירון האוטו.

·         במקרים בהם אתם לא מקבלים אחריות מהמוכר (בדרך כלל ניתן רק על ידי חברות המוכרות רכבים משומשים), חשוב לקחת את הרכב לבדיקה במוסך שאתם סומכים עליו ולשים לב בעיקר לתוצאות המתייחסות למצב מנוע, שלדה וכן אימות מספר הרכב בפועל מול הרישיון.

·         לפני הרכישה בסניף הדואר, וודאו כי הרכב לא מעוקל או משועבד לבנק או לגורם אחר.

מי משלם על העברת הבעלות?

העברת הבעלות וכן הוצאות נוספות, כמו תשלום למוסך על בדיקת תקינות הרכב, הן בדרך כלל נגזרות על הקונה – הוא זה שמעביר את הרכב על שמו, הוא זה שמבקש לבדוק את הרכב. אלא אם כן הוסכם אחרת בין הצדדים – הקונה נושא בעלויות אלו.

רכישת רכב משומש – מפרטי או חברה?

מכיוון שמדובר ברכב משומש ולקוחות פרטיים לא יציעו לכם אחריות על הרכישה, עדיף תמיד לרכוש רכב משומש מחברות מסודרות, שמציעות רכב יד שנייה באחריות לתקופה מוגדרת (בדרך כלל בין חצי שנה לשנת אחריות). למה? קודם כל מהסיבה הברורה – היה ומשהו מתקלקל באוטו במהלך תקופת האחריות, יש לכם למי לפנות והחברה תדאג לטיפול בתקלה באוטו. בנוסף, בגלל האחריות שאתם מקבלים, לא תצטרכו לבזבז זמן וכסף על בדיקת התקינות שלפני הקנייה.

מימון לרכב יד שנייה

מיותר לציין כי לא לכל אחד יש את האפשרות לרכוש רכב מיד שנייה במזומן, אז מה האפשרויות למימון לרכב מיד שנייה? תמיד תוכלו לפנות קודם כל לבנק שלכם בכדי לקבל הלוואה, אבל האמת היא שהבנקים לא תמיד ממהרים לתת הלוואה לרכבים מיד שנייה. אז מה עושים? תוכלו לפנות לחברה ממנה אתכם רוכשים את הרכב – ברוב המקרים הם יאפשרו לכם מימון בתנאים נוחים. תתחדשו!

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !