הכוח המניע של מערכת הדלק

הכוח המניע של מערכת הדלק

כל כלי רכב, בדיוק כמו גוף האדם, בנוי ממערכות שונות ומגוונות. אחת המערכות שניתן למצוא בקרבה קווים מקבילים בכלי הרכב ובגוף האדם היא מערכת הדלק. על מנת שגוף האדם יוכל לנוע ולקיים את כל המערכות המאפשרות חיים (נשימה, עיכול, תיקון תקלות – ריפוי), זקוק הגוף לדלק. דלק זה מגיע בצורה של המזון שעובר במערכת העיכול ונועד לספק לגוף את החומרים החיוניים לו. באותו אופן, על מנת לאפשר לרכב לבצע את התפקיד לו הוא מיועד, דהיינו להוביל את האדם ממקום למקום בקלות ובנוחות, יש צורך בדלק מסוג אחר. כאן אנו מדברים כמובן על חומרים עתירי אנרגיה כגון תוצרי נפט שונים, בנזין, סולר, גז ולעיתים חשמל.

הטנק של הרכב

כפי שמזון נכנס אל הגוף דרך הפה, משם הוא יורד דרך הוושט וממשיך אל הקיבה, מערכת הדלק אחראית להעברת הדלק ממקום למקום. בשלב הראשון, נכנס הדלק אל הרכב לתוך מיכל אטום שנועד לאפשר נסיעה לאורך זמן. מיכל זה, שידוע בשמו העממי טנק דלק (טנק, באנגלית – מיכל) יכול לאחסן כמויות שונות של דלק, בהתאם לסוג הרכב ולתפקידו. בכלי רכב פרטיים ניתן למצוא מכלי דלק שמסוגלים להכיל עשרות רבות של ליטרים. מיכל הדלק נמצא על פי רוב בחלקו האחורי של הרכב, רחוק ככל האפשר מהמנוע החם.

על מנת לספק למנוע את הדלק שמקורו במיכל הדלק, חייבת מערכת הדלק לכלול גם משאבות מיוחדות שיכולות להיות מכניות או חשמליות. על פי רוב, במערכות דלק מודרניות יהיה מדובר על משאבות חשמליות שנמצאות בתוך מיכל הדלק עצמו.

לשמור על הניקיון

חלק חשוב ממערכת הדלק הינו ההתקן שנועד לשמור על ניקיון הדלק. התקן זה, המכונה פילטר דלק, ממוקם בסמוך למשאבת הדלק. הפילטר מסייע לשמירת ניקיון הדלק לפני הגעתו אל המנוע עצמו. במידה ופילטר הדלק לא מצליח לבצע את תפקידו כהלכה, למשל כאשר לא מקפידים להחליף אותו כנדרש, יזרום אל המנוע דלק ובו חלקיקים בלתי רצויים שמקרום ברכב עצמו או במקור חיצוני אחר. כתוצאה מנסיעה ממושכת במצב כזה מערכת הדלק צפויה להינזק ולעיתים אף תתרחש פגיעה במנוע עצמו.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !