החלפת צמיגים לרכב לקראת החורף | פרי מוטורס

החלפת צמיגים לרכב לקראת החורף

צמיגים תקינים ברכב הם תנאי הכרחי לאחיזת כביש מיטבית. בשורות הבאות נציג בפניכם מספר פרמטרים מקצועיים אותם מומלץ לבדוק בצמיגי הרכב לאורך כל ימות השנה ובפרט לקראת או במהלך חודשי החורף.

צמיגים לרכב נבדקים לאורך כל ימות השנה במוסכים וצמיגיות שונות ברחבי הארץ. כמו כן, מומלץ לקיים בדיקה עצמית תקופתית של כל חמשת הצמיגים לרכב, לרבות, צמיג רזרבי אחת למספר חודשים וזאת בהתאם להיקף הקילומטרים אותם נסעתם במהלך אותה תקופה. בדיקה עצמית של צמיגים לאוטו מתבצעת התבוננות יסודית בצמיג וזאת על מנת לוודא שלא מופיעים בו עיוותים וסדקים שונים. כמו כן, חשוב לבדוק את עומק חריצי צמיג לרכב. במקרים בהם עומק החריץ הינו מתחת לשני סנטימטר, אנו ממליצים לכם להחליף את הצמיג בהקדם. לקראת החורף או במהלכו, מומלץ להחליף צמיגים בהם החריצים הינם בעומק הנע בין 2.5 לשלוש סנטימטרים וזאת מכיוון שעומק החריץ בצמיג הוא זה המאפשר אחיזת כביש טובה יותר במהלך נסיעה בכבישים רטובים.

פרמטר נוסף אותו מומלץ לבדוק בכל הנוגע לצמיגי הרכב הוא גיל הצמיגים. ברוב המקרים לא מומלץ לעשות שימוש בצמיגים שגילם עולה על 4 שנים (משנת הייצור של הצמיג). במקרים בהם הרכב נוסע מעל ממוצע הקילומטרים השנתי הנע בין 18 ל-20 אלף קילומטרים בשנה, אנו ממליצים לכם שלא לעשות שימוש בצמיגים שגילם עולה על 3 שנים משנת ייצור הצמיג. בממוצע, מומלץ להחליף את צמיגי הרכב בכל 60,000 קילומטר.

החלפת צמיגים חדשים לרכב חייבת להיעשות באמצעות צמיגים חדשים ולאחר החלפתם חשוב לקיים פעולת איזון גלגלים. רגע לפני הנסיעה ברכב בעל הצמיגים החדשים חשוב לוודא גם שלחץ האוויר בצמיג תואם את הוראות יצרן הרכב.

החלפת צמיג לרכב - כמה זה עולה?

עלותו של צמיג חדש לרכב נקבע בין היתר בהתאם לסוג הרכב וגודל הצמיג המותאם לו ובהתאם לדגם הצמיג וזהות החברה המייצרת אותו. החלפת צמיג לאוטו תעלה בממוצע בין 350 ל-450 שקלים, כאשר בסוגי רכבים מסוימים עלות הצמיג הינה גבוהה יותר ויכולה להגיע אף ל-800 שקלים ואף יותר מכך.        

מתי מומלץ לבדוק את הצמיגים?

את הצמיגים מומלץ לבדוק באמצעות בדיקה עצמית אחת למספר חודשים ובכל פעם שאתם נכנסים למוסך או לצמיגייה (פנצ'רייה) על מנת לטפל ברכב או בצמיג. כמו כן, חשוב לבדוק את הצמיג מייד עם חילופי העונות בין החורף לקיץ ולהיפך, ובכל תוכלו להבטיח לעצמכם שלאורך כל ימות השנה מותקנים ברכבכם צמיגים תקינים שיבטיחו לכם אחיזת כביש מיטבית יותר. זכרו: צמיג תקין מסייע גם במצבי בלימת חירום ולכן הוא עלול להציל חיים ברגע האמת ולכן חשוב לבדוק את ארבעת צמיגי הרכב וגם את הצמיג הרזרבי באופן תדיר וקבוע לאורך כל ימות ובפרט לקראת חודשי החורף או במהלכם. 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !