דגשי בטיחות בעבודה במוסך | פרי מוטורס

דגשי בטיחות בעבודה במוסך

עבודה במוסך יכולה להיות מסוכנת מאוד ולכן חשוב להקפיד על בטיחות

עבודה במוסך כוללת תיקון של מכוניות וכלי רכב נוספים, תוך שימוש במגבה, בורות בדיקה, מכשירים חשמליים, ועוד. בתוך כך, קיימות סכנות של מחיצה על ידי כלי רכב, החלקה ונפילה לבור, שריפה, התחשמלות, ועוד. למעשה כמות הסכנות הטמונות במוסך לרכב היא רבה מאוד ולכן חשוב להיצמד להנחיות המוסד לבטיחות וגהות בעניין עבודה במוסך. בנוסף לתקנות אלו ישנם מספר דברים יחסית פשוטים שניתן לעשות בכל מוסך על מנת להגביר את רמת הבטיחות בעבודה ובתוך כך להקטין את הסבירות לתאונות עבודה במוסך, כמו למשל גידור אזורים מסוכנים, שילוט במוסך, והתקנת רצפת אפוקסי במוסך.

כיצד ניתן למנוע תאונות עבודה במוסך?

·         גידור אזורים מסוכנים – בכל מוסך ישנם בורות בדיקה ומגבה רכבים, שני אזורים הטומנים בחובם סכנות רבות שעשויות לגרום למוות. נפילה לבור בדיקה, נפילה של מגבה, ונפילת חלקי כלי רכב בכל אחד מאזורים אלו יכולה להסתיים בפציעות חמורות ביותר ואף במוות. לכן, בנוסף לעבודה בהתאם להנחיות הבטיחות ובהתאם להוראות היצרן של המגבה, חשוב מאוד לגדר את האזורים האלו באופן בולט, למשל בגדר בצבע בולט כמו הצבע הצהוב. גידור נכון והרמטי של בורות בדיקה ושל אזור המגבה ימנע כניסה של אנשים לא מורשים לאזורים מסוכנים אלו ובכך ימנע תאונות מסוכנות רבות.

 

·         שלטי אזהרה – בנוסף לגידור חשוב מאוד לתלות שלטי אזהרה ליד אזורי עבודה מסוכנים במוסך. בנוסף לבורות בדיקה ולאזורים בהם מותקן מגבה, יש אזורים מסוכנים נוספים במוסך בהם יש שימוש במתח גבוה, סכנת שריפה, או סכנות נוספות. תליית שלטי אזהרה בולטים וברורים באזורים אלו יבטיחו כי כל אדם הנמצא במוסך יבין מהי הסכנה הכרוכה במעבר דרך כל אזור ויקטין את הסבירות לתאונות מחוסר הבנה של הסכנות הטמונות במעבר באותו האזור.

 

·         התקנת רצפת אפוקסי –  רצפת אפוקסי הינה רצפה העשויה מחומר מיוחד שאינו סופח לתוכו שמנים וכימיקלים אחרים אשר עשויים לחלחל לקרקע ולזהם אותה. כמו כן זהו חומר מונע החלקה שקל מאוד לניקוי, ובכך ניתן לוודא שלא נשארים כתמי שמן על הרצפה אשר יגרמו להחלקה של עובדים במוסך, או להחלקה של מכוניות בטיפול, שני מצבים מסוכנים ביותר שנרצה להימנע מהם.

 

כמו כן, רצפת אפוקסי מתאימה למוסכים גם בזכות העמידות הגבוהה שלה בפני משקלים כבדים, כך שניתן להניח עליה כלי רכב ומכשור כבדים בלי שהיא תיפגע או תיסדק, וגם מאחר שניתן לסמן עליה אזורי עבודה באמצעות צבעים שונים של אפוקסי שלא ידהו מהרצפה.

 

בטיחות בעבודה היא הדבר החשוב ביותר במוסך

בכל הנוגע לבטיחות בעבודה במוסך שלך – אל תתפשר. תתקין גידור, שלטים, ורצפת אפוקסי איכותיים ביותר, תעביר הנחיות בטיחות אחת לתקופה כקבוע בחוק, ותשמור על בטיחות העובדים שלך. תאונות עבודה במוסך הן עניין קשה ולכן חשוב מאוד להימנע מהן ככל האפשר. 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !