ביטוח רכב ליום אחד

ביטוח רכב ליום אחד

עולם ביטוחי הרכב הוא עולם ומלואו, וכולל, בין היתר, מושגים כגון ביטוח חובה, ביטוח צד ג', ביטוח מקיף ועוד. כל אדם הנוהג ברכב, חייב לרכוש ביטוח חובה ורבים גם בוחרים לרכוש ביטוח מקיף. מושג נוסף, קצת פחות מוכר, הוא ביטוח רכב ליום אחד. מכיוון שרוב הביטוחים הם לתקפה של שנה, ולעיתים יש צורך בביטוח לתקופה קצרה יותר, ניתן לרכוש במקרים מסוימים ביטוח ליום אחד בלבד. בכתבה זו נפרט מעט על אודות הביטוח הייחודי הזה.

מה זה בעצם ביטוח רכב ליום אחד?

ביטוח לרכב המיועד ליום אחד בלבד, משמש בדרך כלל למקרים בהם רוצים לרכוש ביטוח לאדם נוסף, על מנת שיוכל לנהוג ברכב שלכם. לנהג של הרכב יש ביטוח חובה, אשר לרוב כולל בתוכו ביטוח גם לבן או בת הזוג ולעיתים גם לילדים, אך מה קורה אם רוצים להלוות את הרכב לאח, לאחות, לדודים או לחבר טוב? בחלק מהביטוחים אין כיסוי לאדם נוסף שלא כלול בביטוח ולכן צריך לרכוש ביטוח מיוחד. רוב הביטוחים הם לתקופה של שנה והמינימום לתקופת ביטוח הוא בדרך כלל שבוע. לכן, חברות ביטוח מסוימות מאפשרות לרכוש ביטוח ליום אחד בלבד, למקרים מיוחדים שכאלה (לרוב - אדם אחר שנוהג ברכב שלכם). כלומר - אם אתם רוצים לתת לאדם מסוים (שלא מכוסה בביטוח שלכם) לנהוג ברכב שלכם, תצטרכו לרכוש עבורו ביטוח ליום אחד.

האם ביטוח זה הוא יקר יותר?

חשוב לציין כי העלות של ביטוח ליום אחד נקבעת באופן בלעדי על ידי חברת הביטוח ויש לה שיקול דעת בנושא (בניגוד לביטוחי חובה למשל). לכן, המחירים של פוליסה זו הם לרוב יקרים יותר באופן יחסי מאשר ביטוחים לתקופות ארוכות יותר. חברות הביטוח מתייחסות לביטוח זה כאל ביטוח שהכדאיות הכלכלית שלו היא נמוכה יותר, ולכן המחירים הם לרוב גבוהים יותר. לכן, כדאי לשקול בכובד ראש אם לרכוש ביטוח שכזה, מכיוון שלרוב מחירו יהיה גבוה יותר (באופן יחסי) מאשר ביטוח לתקופה ארוכה. כמובן שניתן להגיע להסדרים שונים עם חברת הביטוח שלכם עוד בשלב רכישת הביטוח הרגיל שלכם. לעיתים, על מנת למשוך לקוחות, חברות הביטוח מבטיחות מחירים נמוכים לביטוחים ליום אחד וכדאי בהחלט לשאול על כך בעת רכישת הביטוח.

כיצד רוכשים ביטוח ליום אחד?

ניתן לרכוש ביטוח שכזה דרך אתר האינטרנט של חברת הביטוח או ליצור קשר טלפוני עם חברת הביטוח שלכם. באינטרנט ניתן לבצע בקלות סקר שוק מקיף על מנת לברר מהן ההצעות הזולות ביותר, ומומלץ ליצור קשר רק עם חברות המעניקות את ההצעות הטובות והמשתלמות ביותר. חשוב אמנם לאתר את ההצעה הטובה ביותר, אך אסור לשכוח גם לברר מה כולל הביטוח, ולוודא שהמחיר הנמוך לא מגיע על חשבון כיסויים חשובים. ניתן כמובן לרכוש ביטוח ליום אחד באמצעות סוכן הביטוח שלכם.

לסיכום, אם יש לכם צורך בביטוח מיוחד הנקרא ביטוח רכב ליום אחד, השוו מחירים, קבלו מספר הצעות מחיר, ורכשו את הביטוח הזול ביותר המתאים לצרכים שלכם והכולל את כל הכיסויים הנדרשים. וכמובן, עוד לפני רכישת הביטוח, כדאי להחליט אם בכלל משתלם לכם לשלם לא מעט כסף עבור יום אחד של ביטוח, רק על מנת שתוכלו להללות את הרכב לקרוב משפחה או לחבר. זכרו כי תמיד ניתן גם לבקש מהאדם עבורו אתם רוכשים את הביטוח, להחזיר לכם את עלות הביטוח.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !