בדיקות רכב לפני טרייד אין

בדיקות רכב לפני טרייד אין

אין זה משנה אם אתם רוכשים רכב מאדם פרטי או מחברה מוכרת, עליכם לבצע בדיקות מקדימות בכדי לוודא שאין אתם רוכשים חתול בשק. רכבים יכולים להראות מבחוץ כרכבים משתלמים ומרהיבים ולמעשה המערכת המכאנית של הרכב אינה תקינה ולהיפך, הרכב מהחוץ נראה לא מטופח ובעל מכות רבות בפח כשהלכה למעשה המכאניקה שלו מצויינת (מעט תיקוני צבע ויש לכם רכב מושלם). מאמר זה יכוון אתכם באשר לבדיקות הרכב שנכון לבצע לפני הרכישה.

בדיקות שחשוב לבצע

עוד לפני שאתם לוקחים את הרכב לבדיקה לפני רכישה, חשוב שתבדקו את הפרמטרים הבאים ורק לאחר מכן, במידה והממצאים חיובים, גשו עם הרכב המיועד לבדיקה. בין אם אתם מבצעים רכישת רכב יד שנייה מאדם פרטי ובין אם אתם מבצעים טרייד אין, עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

  • בדקו איזו יד הרכב אותו אתם עתידים לרכוש, דהיינו כמה אנשים החזיקו בו לפניכם, ובררו האם הרכב היה ברשות חברות השכרת רכבים, ליסינג או של אדם פרטי. עליכם לקחת בחשבון כי אם כלי הרכב היה ברשות חברה להשכרת רכב, סביר שנהגים רבים נסעו בו. זכרו, לעיתים הרכב יכול להיות טוב יותר מרכב שלא היה ברשות חברה להשכרת רכבים, כך שאל לכם לפסול כבר בשלב זה.
  • בקשו מבעלי הרכב את רשיונות הרכב המקוריים ובדקו את שנת היצור ונפח המנוע. וודאו כי זה אכן מה שאתם מחפשים וכי הרכב מבחינת נתונים יעמוד בצורכיכם ובדרישותיכם. במקביל בחנו האם לרכב תוספות ייחודיות בין היתר גג נפתח, ABS ועוד.
  • פעולה נוספת עוסקת בניירת הרכב. חשוב לבדוק האם הפרמטרים הם אכן מה שכתוב בפועל ובדקו מתי והאם הרכב עבר טסט. ככל שמועד הטסט קרוב יותר, כך עליכם לקחת בחשבון כי במידה ותרכשו את הרכב, אתם אלו שתאלצו להעביר אותו טסט בקרוב.
  • לאחר בדיקת הניירת היכנסו אל תוך הרכב ובדקו את מצבו, לעיתים בזמן הבדיקה נהוג לשכוח את הדברים הקטנים ועל כן רשמו לכם לבדוק את לוח השעונים, את המצת ברכב, את הריפודים ועוד. חשוב מאוד שתקחו בחשבון את התיקונים שעליכם לבצע במידה ותחליטו לרכוש את הרכב. נסו לשערך את כלל התיקונים המכאניים והאסטטיים לרבות ריפוד הרכב.

אם עד עכשיו הרכב תאם את הציפיות שלכם, תאמו עם בעליו בדיקה במוסך לתקינות השלדה והמכאניקה של הרכב.

בדיקת מוסך

שימו לב כי כאשר אתם לוקחים את הרכב לבדיקה, חשוב שהמוסך בו תבצעו את הבדיקה יהיה מוסך מטעמכם וכזה שאתם סומכים על האבחונים והמקצועיות שלו. תוצאות הבדיקה הן אלו שיאשרו או ישללו את המשך העסקה. כל עוד לא נמצאו ליקויים מהותיים בבדיקה אתם יכולים להמשיך בעסקה ובמקביל להתמקח על המחיר, בעיקר אם נמצאו ליקויים אותם תאלצו לתקן (גם אם הם לא מהותיים), אך אם ישנם ליקויים חמורים, רצוי שתניחו לרכב ותמשיכו לחפש.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !