אם אתם קונים רכב משומש אל תוותרו על מכון בדיקה - פרי מוטורס

אם אתם קונים רכב משומש אל תוותרו על מכון בדיקה

ביקור במכון בדיקה הוא חלק בלתי נפרד מעסקת רכישה של מכוניות יד שנייה. פגישה עם בוחן מוסמך עשויה לחשוף פרטים רבים על הרכב. הבוחנים במכון עוברים הסמכה ויש להם את הניסיון הדרוש לצורך גילוי תקלות, בעיות ונזקים. במכון יש ציוד ייעודי המאפשר בדיקה כללית של הרכב תוך זמן קצר. הביקור במכון נערך לרוב לאחר סיכום ראשוני בין המוכר והקונה, אולם תוצאות הממצאים משפיעות באופן ישיר על התקדמות העסקה.

לא כדאי לוותר על ביקור במכון בדיקה כאשר קונים רכב משומש. זו אחת הדרכים היחידות למנוע עוגמת נפש ולחסוך הוצאות מיותרות. מכון בדיקה מחויב לצרכי הלקוחות והוא נדרש לעמוד בקריטריונים מחמירים של אמינות. למכון הבדיקה יש אינטרס לפרסם ממצאים אובייקטיביים לגבי הרכב ולכן הוא משרת גם את הקונה וגם את המוכר. מעבר לכך, הביקור במכון בדיקה אינו יקר והוא משתלם בהשוואה לאלטרנטיבות. הידע של בוחנים במכון בדיקה הרבה יותר מקיף ואמין מהידע של בני משפחה או חברים המציגים עצמם כמומחים למכוניות.

טיפים לביקור במכון בדיקה

מי שרוצה לקנות מכוניות יד שנייה בראש שקט צריך לדעת כיצד לנצל את היתרונות של מכון בדיקה. הטיפ החשוב ביותר הוא לא להתפתות להצעה המגיעה מצד המוכר. רצוי לבחור את המכון באופן עצמאי ולהעדיף מקום רחוק מאיזור המגורים או הפעילות של המוכר. המטרה בבחירת מכון בדיקה היא לוודא שאין למוכר שום קשר או השפעה על הבוחנים.

הטיפ השני הוא לערוך שיחת סיכום עם הבוחן ולהתעקש על הבהרה מלאה לגבי מצב הרכב. אין להסתפק בקבלת סיכומים עמומים או לא ברורים. השירות הניתן במכון בדיקה מותנה בתשלום ולכן רוכש הרכב הוא הלקוח. זכותו של הרוכש לשמוע מגוף ראשון על ממצאי הבדיקה, המשמעות שלהם והשלכותיהם בטווח הקצר והארוך. רבים מבצעים עסקאות רכב ללא רקע בתחום וכך מוצאים את עצמם עומדים מול שוקת שבורה. אפשר להימנע ממצב כזה אם לא מתביישים ועורכים שיחת סיכום מסודרת עם הבוחן. יש לדרוש מהבוחן לרשום את כל הממצאים בטופס הבדיקה ובמידת הצורך לערב גם את המוכר.

פסילת עסקה ועלויות בדיקה

צורך בתיקונים או אפילו המלצות להחלפת מנוע לא חייבים לפסול עסקאות רכישת רכב. כל עוד המוכר מסכים לגלם את עלות ההוצאות במחיר העסקה. אפשר להשתמש בתור ממצאי המכון כהמלצה בלבד. רק במקרים של תאונות קשות או כאשר מתגלים ליקויי אמינות חמורים כדאי לוותר על העסקה ולחפש אחר רכב אחר.

מחירי בדיקה במכונים שונים נקבעים לפי קבוצת הרישוי של הרכב. גורמים נוספים המשפיעים על המחיר הם מספר הצילינדרים ברכב, המיקום והתחרות באיזור. עלות הבדיקה לרכב פרטי תהיה בערך 420 ש"ח ובקבוצות 4-5 היא עומדת על 500 ש"ח בממוצע.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !