איך לעבור את הטסט השנתי בלי בעיה

איך לעבור את הטסט השנתי בלי בעיה


אם בבעלותכם רכב הן חדש והן ישן בוודאי נאלצתם להעבירו טסט, אשר למעשה זהו מבחן הרישוי השנתי של משרד התחבורה, אשר בדרך זו הוא מוודא שהרכב אכן תקין בטוח לנסיעה ושאינו מהווה כל סכנה בטיחותית הן לכלי הרכב הנוסעים בכביש והן לנוסעים ברכב עצמו.
במבחן הרישוי השנתי (הטסט) מתבצעת בדיקה מקיפה של כלל המערכות ברכב בניהם: מערכת הבלמים, ההיגוי, מערכת התאורה, מערכת הפליטה צירי הרכב, תקינות הצמיגים וכיוונם, מגבים ועוד.
את מבחן הרישוי ניתן לבצע באחד ממכוני הרישוי המורשים,  אשר לאחר תשלום האגרה ועברתו של הרכב את מבחן הרישוי יכנס לתוקפו רישיון הרכב.

אל מכון הרישוי עליכם להגיע כשאתם מצוידים ברישיון הרכב החדש אשר ישלח אליכם כחודש ימים לפני פקיעת תוקפו כשהאגרה משולמת ומוחתמים בחתימת הדואר, תעודת זהות של בעל הרכב או מיופה כוח וכן תעודת ביטוח חובה של הרכב כשהיא תקפה.


טיפים איך לעבור את הטסט השנתי בזריזות וביעילות ?

כולנו מתפללים ומייחלים לזה שהרכב יעבור את הטסט השנתי ללא ליקויים, אולם ישנם מקרים בהם נמצאים כשלים טכניים במערכות השונות המחייבות טיפול ואישור של מוסך המאשר כי הליקויים טופלו ותוקנו.
ישנם מספר טיפים אשר יאפשרו סבירות גבוהה שתעברו את מבחן הרישוי במהירות וביעילות.

1. טיפולים תקופתיים – טיפולי רכב תקופתיים המתבצעים בהתאם להוראות יצרן הרכב ובמועד שנקבע לא רק שיבטיחו נסיעה בטוחה ואיכותית אלא גם ימנעו מצבים בהם ימצאו ליקויים וכשלים בזמן העברתו של הרכב את מבחן הרישוי.
2. בדיקת זיהום אוויר – במבחן הרישוי מתבצעת בדיקת זיהום אוויר, על כן עוד בטרם הגעתכם למכון הרישוי מומלץ להוסיף תוסף למיכל הדלק ולנסוע עם הרכב כחצי שעה עד שעה מכניסתו למכון הרישוי.
3. תאורה – סיבה נוספת בה הרכב "נכשל" במבחן הרישוי קשורה אפוא לתקינותם של אורות הרכב, על כן, רצוי לבדוק את אורות הרכב (בלמים, אורות חנייה, רוורס וינקרים (אורות איתות), ואת הפנסים שבצדי הרכב לוודא שהם דולקים ושאין נורות שרופות.
4. צמיגים – צמידי הרכב אף הם נבדקים במהלך הבדיקה על כן יש לוודא שהצמיגים תקינים ואינם סדוקים או שחוקים.
5. אביזרים נלווים – במבחן הטסט השנתי נבדקת הימצאותם של אביזרים נלווים לרכב כגון: משולש אזהרה, ג'ק, גלגל רזרבי ואפוד זוהר.

במידה והרכב צלח את מבחן הרישוי השנתי תקבלו מהבוחן מדבקה (תווית), אותה יש להדביק  על שמשת החלון הקדמית.
אולם, אם בכל זאת נכשלתם במבחן הרישוי ואכן נמצאו ליקויים ברכב, הבוחן ימסור לידכם טופס בו מצוינים הליקויים ועליכם יהיה לפנות למרכז שירות הקרוב למקום מגוריכם, בו תזכו לקבל טיפול ותיקון הליקויים, אשר לאחר מכן ורק שבידכם אישור
ממרכז שירות סיטרואן המעיד שהליקויים טופלו 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !