איך לחסוך בדלק | פרי מוטורס

איך לחסוך בדלק

מחירי הדלק המרקיעים שחקים והתחבורה הציבורית הרעועה הקיימת, מביאים את הנהג הישראלי הממוצע לסיים את החודש עם הוצאות רבות על דלק. רבים בעולם מתניידים בעזרת מכוניות חשמליות אשר פותרות את בעיית התשלום על דלק, כאשר פתרונות נוספים עולים חדשות לבקרים. אך בפועל, למי שעדיין נוסע ברכב פרטי רגיל כמיטב המסורת, ישנה חשיבות רבה לחיסכון בדלק. אז כיצד ניתן לעשות את הדבר המתבקש? להלן מספר טיפים איך לחסוך בדלק בצורה שלא תדרוש מכם יותר מדי זמן ומשאבים.

שימוש מועט בבלמים​

באופן כללי, ככל שמשתמשים יותר בבלמים – כך מבזבזים יותר דלק. הכוונה כאן איננה שאין צורך לבלום, חלילה, אבל יש להקפיד על בלימות מתונות, ולא פתאומיות. העיקרון שעומד מאחורי פתרון זה הוא פשוט – אחרי כל בלימה יש להאיץ מחדש, והאצה מחדש משחררת הרבה מאוד אנרגיה הנדרשת לביצוע המהלך, והדלק הוא מקור האנרגיה של הרכב. אז איך ניתן למזער את הנזק? למשל, במקום לבלום בפתאומיות כ-10-15 מטר מהאור האדום שבצומת, כדאי להאט בעדינות עוד במרחק של 50 מטר מהצומת. כך, בהגיעכם לקרבת הצומת, ליטוף קל של הבלם יבצע את העבודה, מה שלא יצריך בלימה פתאומית, וכך בעצם הרכב לא יסבול זעזועים.

נהגו בעדינות

בהמשך לטיפ הקודם, כל תנועה פתאומית ואגרסיבית שתעשו בנהיגה תגרום זעזוע לרכב. פתחו עדינות ורגישות מיוחדת לדוושה והקפידו על לחיצה עדינה על הדוושה. לשם כך, ממליצים רבים לנעול נעליים עדינות בעלות סוליה דקה בזמן הנהיגה, או אפילו לנהוג יחפים. נכון שלכאורה זה פחות נוח לנו, אך הדבר יגרום לתחושת שליטה רבה יותר על הדוושה, מכיוון שתהיה הרבה פחות הפרדה בין הרגל האנושית לדוושה עצמה, ולא תצטרכו תנועות גסות שאינן מתאימות למצב. רעיון זה הוא אחד הרעיונות הבסיסיים שיענו על השאלה איך לחסוך בדלק, והוא נקרא טכניקת הבלימה המינימלית. כאשר מחקרים מוכיחים כי סגנון הנהיגה, ובפרט – טכניקת הבלימה, הם משתנים חשובים ביותר לחיסכון בדלק עד לרמה שנהגים אשר משתמשים בטכניקת הבלימה המינימלית חוסכים 50% מצריכת הדלק לעומת נהג שאינו משתמש בטכניקה זו.

היו קשובים למנוע

המנוע הוא הליבה של המכונית, ולכן הוא מוציא הכי הרבה אנרגיה. במקרים רבים המנוע מתחמם מדי או שהוא פשוט מתעייף ויש לנהוג בו לא פחות משנוהגים בבן אדם שמתעייף, ופשוט צריך לתת לו לנוח. הרציונל מאחורי הרעיון הוא פשוט: מנוע עובד צורך דלק על מנת לפעול. לכן, מומלץ ואף רצוי לדומם את המנוע כל עת שהרכב אינו נוסע למספר דקות, כמו במקרים בהם אנו מחכים במכונית על מנת לאסוף מישהו, בפקק ארוך מאוד וכדומה. בשל החשיבות הגבוהה של דימום המנוע, למכוניות החדשות המיוצרות בשנים האחרונות ישנו מנגנון אוטומטי אשר מדומם את המנוע. עם זאת, אם מכוניתכם איננה מהחדשות – הקפידו לעשות זאת בעצמכם. 

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !