אחרי תאונה קשה מוסך או בדיקת מימון לרכב חדש? - פרימוטורס

אחרי תאונה קשה מוסך או בדיקת מימון לרכב חדש

בלי שרצינו בכך ובוודאי בלי שהתכוונו לכך הרכב שלנו עבר תאונה קשה, כעת נשאלת השאלה מה עדיף לנו לעשות, להכניס את הרכב למוסך לצורך תיקונים והחזרתו אל הכביש, או לחפש מימון לרכב חדש, כלומר לשכוח מהרכב הישן ולרכוש במקומו רכב אחר, חדש מהניילונים.

לכאורה קבלת מימון לרכב חדש ורכישתו היא דבר לא פשוט שיכול לעלות לנו זמן וכסף, אך כשמשכללים את כל המשתנים אנחנו מגלים שעדיף ללכת על האופציה הזאת במקום על האופציה של תיקון רכב שעבר תאונה. מיד נסביר כיצד הגענו למסקנה הזאת אך קודם לכן נציין שבצורות שונות אפשר להגיע לקבלת מימון לרכב חדש בתנאים מאוד נוחים וטובים אשר לא חייבים להפוך את התהליך לבעייתי ויקר כמו שזה נשמע. למשל, אם נחפש מימון לרכב בליסינג  או אם נחפש מימון בתנאי החזר חודשיים נוחים, אז הרבה יותר משתלם לקנות כבר רכב חדש ולא להשקיע בתיקון רכב ישן שעבר תאונה.

מדוע עדיף לקחת מימון לרכב חדש על פני תיקון רכב שעבר תאונה

עלויות – לכאורה נטילת מימון לרכב חדש היא דבר הרבה יותר יקר מאשר תיקון רכב במוסך. אך אין זה נכון. מאחר ותיקון רכב שעבר תאונה יכול להגיע לאלפי שקלים, עלויות הביטוח לאחר מכן יכולות לעלות אף הן, הזמן שאנחנו משקיעים בלקיחת הרכב למוסך גם עולה לנו כסף, וכל זה בזמן שאיש לא מבטיח לנו שבהמשך הדרך הרכב יהיה תקין לגמרי ולא יצטרך להיכנס שוב למוסך.

ביטוח – כפי שציינו בסעיף הקודם, עלויות הביטוח שלנו יעלו בעקבות התאונה, מה שעלול להשפיע על היכולות שלנו ליהנות מאפשרויות שונות לגבי רכב זה בעתיד. כמו כן הדרישות של חברות הביטוח לגביו ייעלו ועלולות להיות למשא כלכלי לא קל.

ירידת ערך הרכב – רכב שעבר תאונה קשה, ערכו יורד באופן דרסטי ולכן אם נרצה למכור אותו בעתיד נפסיד עליו הרבה כסף. מכאן ההשקעה שלנו בתיקון שלו לא משתלמת מבחינה כלכלית.

בטיחות – רכב שעבר תאונה קשה עלול לסבול מבעיות בטיחות שונות, חלקן אנחנו נדע להבחין בהם ולהתמודד איתן, אך ייתכנו בעיות שאנחנו לא נדע לזהות בזמן אמת ועלולות להשפיע על היכולת שלנו לנהוג בו.

נוחות – בסופו של יום כל רכב הוא כלי עבודה בצורה מסוימת ואנחנו רוצים להרגיש בו נוח. רכב שעבר תאונה קשה, גם אם הוא עבר תיקונים, הוא עלול להיות פחות נוח בצורות שונות, זאת בזמן שרכב חדש מקנה לנו אפשרות ליהנות מכל הנוחות שאנחנו מחפשים.

אופציות מימון – כשמסתכלים על אופציות המימון לרכב אשר קיימות בשוק, קל להבין מדוע עדיף להשתמש בהן ולא לתקן רכב שעבר תאונה קשה. ישנן אופציות מגוונות הן מבחינת הסכומים והן מבחינת התנאים, מה שהופך את כדאיות ההשקעה ברכב חדש לגבוהות יותר.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !